Avatar uživatele
Stříbrný

Jak je to s kočkou a se psem, podle toho , kam si lehnou?

Říká se, že kam si lehne pes, tam postav lůžko a kam si lehne kočka, tam lůžko nestav. Ale má to místo, kam si lehne kočka (myslím zvíře) nějaké pozitivum? Díky.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

V dřívějších dobách se do bytu vpouštěli psi a kočky, protože se tradovalo, že kočka vyhledává rušivé (geopatogenní) zóny, ráda v nich odpočívá, ale pes si do nich nikdy nelehne.

Dnes je podobná praktika diskutabilní, domácí mazlíčci mívají zvířecí vlastnosti oslabené a často onemocní podobně jako člověk.
Pes i kočka si rádi vlezou do měkké postele svého páníčka, ať je umístěna v zóně nebo není.

"Rozdíly mezi živočišnými druhy však podle doktora Langa opravdu existují. Kočka svojí srstí tvoří elektrický náboj, který se vybíjí právě v místech s vyšší elektrickou vodivostí. Pes má jiné osrstění - je na tom spíš jako člověk. "

O škodlivosti geopatogenní zóny, v bytě se dovíte víc od autorky článku "!Geopatogenní zóny – dobrá a špatná místa" od Terezy Nesytové.

http://www.zijemenaplno.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Je tomu tak. Kočky jsou jediná zvířata, která vyhledávají geopatogenní zóny, lidem a psům neprospívají a proto se jim vyhýbají.
Dnes, kdy si někteří "páníčci" berou své miláčky do postele, už to asi neplatí. :-))


Avatar uživatele
Zlatý

povera.

každá mačka milujúca svojho pánička (ehm) miluje diabla?
kačdá mačka spiaca u svojho pána spí v pekle?

potom mám barák jednú veľkú patogénnu zónu - na skrini (tam sa páči murovi), na gaučoch, v kuchyni pod stolom, v dielni (či ateliéri - ako chcete), u serveru (tam je teplo), u asparágusu (a že sa mu darí! - je to klon pôvodného asparágusu, ktorému sa tam nedarilo), na práčke a čojaviem kde všade spia/driemu tie moje šelmy (muro, sherry a sally).

najlepšie asi bude v pivnici, kam si chodí ľahnúť dundee (pouličná zmeska - jazvečík, ale či to nie je tým, že tam má pelech.) či v dielni, kde si pohodlne schrupne i s mačkami (najčastejčie pod točovkou či pod stolom).

;-Q


Avatar uživatele
Stříbrný

sice se to říká, ale že bych to mu až tak věřila se říct nedá...psa sice nemáme...ale kočka (chodí i ven, není to polštářový mazlík), která nemá svůj "domeček", takže ani pevné místo, si lehá buď, do jakékoliv kabice, tašky, která se na chvíli ocitne na zemi, nebo někam do kouta, v zimě k topení, nebo do kuchyně po stůl, nebo - neojblíbenějsí místo - na židli v kuchyni zasunutou pod stolem...a dřív, když mohla chodit po celém bytě, tak byla buď někde zalezlá, kde měla pocit, že na ni nikdo nemůže (ve skříni, v tmavém koutě pod stolem), nebo se vyvalovala v peřinách...takže si mám myslet, že mám celý dům jednu geopatogení zónu?


Avatar uživatele
Zlatý

Co se mezi lidmi dlouho říká, je dnes již v mnoha případech vědecky odmítnuto a platí to i pro tzv. geopatogenní zóny - jinak negativní energie, jejichž existenci věda rovněž popírá.

Zvíře si vybírá místo odpočinku podle mnoha různých a jemu vyhovujících kriterií (teplo, klid, přehled, atd.), nikoliv však podle lidských výmyslů ! Pozitiva to tedy má pouze pro ně ))
Doplňuji:
Pozitiva to má pro zvířata.

Zdroj: Studium


Avatar uživatele
Pokročilý

Jedná se o geopatogenní síly.
Se psem tomu nevěřím.
Pes je hloupé zvíře.
Kočka je složitější tvor, ta si opravdu vybere negativní energii a dokáže ji absorbovat, také je to dobré spojení s ďáblem nebo peklem. Problém nastává u domácí kočky, která už leží na vybraném místě. Negativní energii vyhledá nejlépe kočka, která je doma venku i uvnitř.


Avatar uživatele
Pokročilý

U mě doma to funguje asi tak, kočka leží co nejvýš, klidně na polici na knížkách a pes leží tam, kde je nejvíc polštářů nebo našeho oblečení.
Máme ale jeden pokoj, kam pes nerad chodí, vždycky jen proběhne, očuchá a jde pryč, ale ani ta micina tam není ráda, takže těžko říct.


Avatar uživatele
Stříbrný

Jsou to nesmysly. Proč by jakýkoli tvor vyhledával místo s negativní energií?

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

gagaga

asi pred 5 lety jsme si chtela nechat udelat vrt ..
zavolala jsem proutkare
vylezl z auta , uvidel na zahrade spici kocku a rekl..tam vrtejte
a zase odjel
( a mel pravdu )
mam 1400 m² pozemek , a kocka spavala nejvice tam ..
( stalo me to 1000 kc ) :)
-iv-

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Iv, mám rovněž osobně vyzkoušené. Zóny existují, stejně jako funguje homeopatie a bylinky. Když někdo nezkusil, neměl byl znevažovat odpovědi jiných ...

Rozhodnutí je na každém, co si vybereta a čemu věří či nevěří. :-))

Avatar uživatele
Bronzový

gagaga

jojo an., ja vim,
jak mi pisete o te marihuane ! :)

Avatar uživatele
Zlatý

annas

:-))

 

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1488
Zlatý beer 709
Zlatý www 558
Zlatý annas 502
Zlatý briketka10 384
Zlatý marci1 361
Zlatý Kepler 344
Zlatý ReHu 311
Zlatý hanulka11 296
Zlatý zjentek 285

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.