Kelt

Jak je to s klávesovými zkratkami pro vkládání textu?

Počítače jsou dnes velmi výkonné, rychlé a neustále se to zlepšuje. Já si pamatuji, jak jsme začínali s počítačem, který byl ze Slušovic. Ten dělal v Dosu, celkem nic moc. Ale když jsem potřeboval upravit text, tak jsem si určité věty nahrál na určité klávesy a pak jsem je tam jednoduše vkládal. Jde mi o to, že mám určité stránky a tam se musím přihlásit heslem. A to heslo musím vždy vložit, jenomže ho mám na určité stránce a tak si říkám, že kdybych si ho vložil pod nějakou volbu několika kláves, že bych neztrácel čas. Ale nevím, zda to jde udělat. Má s tím někdo zkušenost? Děkuji.

Nejlepší odpověď
elkon

Nedůležitá hesla od různých aplikací, můžeš mít uložena v prohlížeči Google Chrome. Po otevření aplikace, která to heslo vyžaduje pro přihlášení, se ti pak objeví okno s heslem, které jen odklepneš. Samozřejmě, že bych tam neukládal hesla z bankovnictví a pod.

Další odpovědi
Jenda K.

Používám manažer hesel Bitwarden a jsem spokojen.

Pepa25

Kopírování textu v DOSu a současných operačních systémech se v neliší, je samozřejmě možné si definovat klávesové zkratky podle libosti (nebo ve Windows použít předdefinované <Ctrl>+C).
Ukládání hesel může být také přímo v prohlížeči, což je uživatelsky přívětivější, ale z bezpečnostního hlediska se nedoporučuje.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.