e1232851@trb

Jak je to s hranicí do kdy se nemusí odvádět daně ?

Zákon říká že si může občan vydělat za rok max 30 000 a nemusí z toho platit daně.

Chci se zeptat jedná se o rok od 1.1. do 31.12. nebo je to za 12 měsíců jdoucích po sobě např od ( 1.9. 2013 do 1.9.2014)

Nejlepší odpověď
Lamalam

Pro účely daní se vždy uvažuje běžný kalendářní rok, čili od 1. ledna do 31. prosince.

Další odpovědi
ivzez

Jde o kalendářní rok od 1. ledna do 31. prosince.

Pozor na tu hranici:

Jakmile člověk začne nějakou činnost provozovat pravidelně za účelem dosažení zisku, musí si před zahájením takové činnosti opatřit živnostenské oprávnění (jinak by šlo o neoprávněné podnikání, za něž hrozí dost vysoké pokuty).

Příjmy z pronájmu je nutné uvést do daňového přiznání vždy.

Hranice 30.000 Kč se vztahuje pouze k nahodilé činnosti.

lota

Mělo by to být někde tady: http://zakony­.centrum.cz/za­kon-o-danich-z-prijmu/cast-1