googler

Jaký je min. odvod DPH u s.r.o.?

Zdravím, měl bych dotaz. Musí s.r.o.čko odvádět DPH, když máš obrat nižší než 1 mil. Kč? ;)

Nejlepší odpověď
Mapel

Nemusí. Má předepsané jen účetnictví.
Doplňuji:
Tazatel psal nižší a ne minimální obrat. V tom je rozdíl. Pak se jen naučit formulovat otázky.

Další odpovědi
gecco

Bez ohledu na formu (s.r.o., a.s…) je hranicí 750.000,– (od 1. 1. 2015) a další důvody, proč se podnikatelský subjekt musí registrovat plátcem DPH, si najdeš v Zákonu o DHP, §6 ( http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/dph/cast1h2d1­.aspx )…
😉
Doplňuji:
Jo jo, omlouvám se – pro 2015 zůstává hranice obratu 1.000.000,–, snížení limitu ´neprošlo´.
😉
Mosoji – díky za upozornění/opravu.

mosoj

Jedeme dál a mateme lidi.
Minimální hranice pro povinnost být plátcem DPH, 750 000 Kč obratu / rok nebyla schválena ani předložena do parlamentu ke schválení. Zůstává ten 1 000 000 Kč obratu za rok.

Nadpis otázky ale hódně koliduje s tím na co se vlastně ptáš.
Doplňuji:
Tvoje poděkování je jako kousnutí hadem.

mosoj

Gecco mně neděkuj, stejně to není upřímné. Omluv se tazateli.