pizlicka

jak je to s darovaci smlouvou,ktera je ztazena z internetu?

pokud neni ve smlouve uvedeno,ze byla napsana a podepsana dobrovolne,na zaklade svobodneho rozhodnuti,je tato smlouva u obcansko právního soudu napadnutelná?je tam pouze toto-SMLUVNÍ STRANY PROHLAŠUJÍ,ŽE SI TUTO SMLOUVU PŘEČETLY,ŽE S JEJÍM OBSAHEM SOUHLASÍ A NA DUKAZ TOHO PŘIPOJUJÍ SVÉ PODPISY.jinak,pod­pisy jsou notářsky ověřeny.
Doplňuji:
ocko,a to muzu sama dposat,nebo s pravnikem??

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

A jak bys to chtěla napadnout?
Pokud smlouvu přečetli a s jejím obsahem souhlasí, je to vlastně to samé, jako by byla napsaná a podepsaná dobrovolně.

Další odpovědi
anonym

Je to jenom jiná formulace. Někde z textu smlouvy musí vyplývat, že se jedná o oboustranně dobrovolný akt. Souhlasit svým podpise se zněním smlouvy, to je také vyjádření, že jsi smlouvu podepsala dobrovolně.¨Jeastli se Ti to ale zdá nedostatečné, tak tam můžeš jako další odstavec přidat ještě i to svobodné rozhodnutí. Nic se nestane, když tam bude dvakrát věc obdobného významu.
Doplňuji:
Klidně sama. Podle „foršriftu“, který sis stáhla z internetu si můžeš jakoukoliv smlouvu upravit podle svých potřeb. Dokonce do ní můžeš některá ujednání vepsat jenom rukou. Musí však být stejnými slovy vepsána na všechna vyhotovení (kopie) smlouvy.
Pokud bys něco psala až pod část s podpisy, tak musí takový připojený odstavec být zúčastněnými stranami podepsán znovu.

pizlicka

no jo ocko,ale jedna je na katastru.