Avatar uživatele
zzzzz

Jak je to s autorským právem fotek na sociálních sitích?

Občas se stane, že si média přivlastní fotky z facebooku, naposledy jsem si toho všimla v kauze Kramný. Můžou si z FB fotky, bez souhlasu majitele, stáhnout a zveřejnit, nebo tím porušují autorská práva?

Všem předem děkuji za názor:-)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, mojitek, Funna, anonym, gagaga, marci1 před 3479 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cochee

Odpoveď byla označena jako užitečná

Já mám pocit, že ve smlouvě s Facebookem, se kterou uživatel Facebooku souhlasí při registraci, je formulka, že veškerý matroš, který uživatel na FB pověsí, se stává majetkem FB. Takže pokud by s tím Kramný nesouhlasil, že je jeho foto (vzaté z FB) v novinách, tak jediné, co by s tím mohl dělat, je upozornit správce FB, ale sám s tím nenadělá nic, jeho už ty fotky nejsou.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
setapouch

V ramci zpravodajské licence podle § 34 autorského zákona můžou do určité míry tyto fotky použít.
Doplňuji:
A úmyslně pomíjím případné odchylky v licenčním ujednání a jurisdikci. To by bylo potřeba řešit případ od případu, resp. SS (sociální síť) od SS.

Zdroj: http://zakony­.centrum.cz/au­torsky-zakon/cast-1-hlava-1-dil-4-oddil-2-paragraf-34

Upravil/a: setapouch

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek