Drap

Jak je možné, že vlk se nažere a koza zústzane přesto celá ?

Nejlepší odpověď
annas

České přísloví. Je to možné, když někdo dělá něco tak, aby obě strany byly uspokojeny, proto se chová a počíná si opatrně.

Hraje na obě strany…

Další odpovědi
baghira

Je to možné v případě, že vlk sežere místo kozy ovci.

dudu

Možná proto, že vlk sežral sousedovi jedinnou krávu, což ale někomu až tak nevadilo.

lexx

je to možné za předpokladu že jde o vlka – vegetariána

aloevera5

Je to možné. Tady je vtip, který Ti to krásně vysvětlí a objasní !!!!!!

Ve škole probírali přísloví na příhodách ze života. Přihlásila se Mařenka a říká: „Maminka koupila na trhu třešně v pytlíku a když přišla domů, tak byly zhnilé!“
Učitelka říká: „Ano, děti, to je přísloví: Nekupuj zajíce v pytli!“. Andulka se přihlásí: „Tatínek vykopal sousedovy na zahradě jámu, pak se šel do hospody opít a když se vracel, do té jámy spadl.“
Učitelka říká: „Krásné přísloví: Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá“. Honzíček říká, že když přišel ze školy domů, babička pekla koláče a protože jí nepomohl, žádný nedostal a tedy z toho vyplývá, že bez práce nejsou koláče. Paní učitelka má takovou radost, že to dětem jde, že výjimečně vyvolá i Pepíčka. Pepíček říká: „My jsme byli v neděli u Vlků. Paní Vlková má miminko, ona ho kojila!“
Učitelka říká: „A co to má být za přísloví?“
Pepíček: „No přece: Vlk se nažral a koza zůstala celá!“

y

jasně vlk přece nežere jen kozy