NwHsH

Jak je možné, že se ignoruje evropské právo?

Když je to porušeni evropské smlouvy https://megaz­pravy.cz/polsko-se-zavazuje-ignorovat-rozhodnuti-soudu-eu-o-premisteni-migrantu/

Odpovědi
Pepa25

Neignoruje, je to stará zpráva, následně rozhodl Soudní dvůr Evropské unie viz odkaz.

Zdroj: https://www.id­nes.cz/zpravy/zah­ranicni/soud-eu-evropska-unie-migrace-migrant-urpchlik-kvota-rozsudek.A200402_085­019_zahranicni_dtt

Kryšpín

Internacionalizace přinesly proměnu státní suverenity, rozhodnutí jsou činěna na globální úrovni. Státy EU přijaly dobrovolně Úmluvou a Lisabonskou smlouvou omezení státní suverinity.
Je otázkou, zda globální kapitalismus je zde na věčné časy. Polsko dostane od EK výstrahu, že mu budou zastaveny dotace, Polsko se podřídí, anebo vezme roha, což pro EU nebude zrovna příjemné.

ElonMusk

Rozhodující slovo má v tomto případě polský ústavní soud, a ten rozhoduje tak, aby se to líbilo polské vládě.

Lgee

Kryšpín – tak to že nějaký stát něco dovolí ignorovat už svědčí o tom že suverenita stále existuje.