Mazec

Jak je možné, že pan Pavel uhradil pokutu 60.000 z tran­sparentního účtu ? Když se z těchto účtu nesmí pokuty platit ?

A vše co zbude po volbách má jít na charitu. Mně přijde, že pokutu dostal jako osoba, tudíž ji neměl hradit z darů ? Vrtá mi to hlavou. Děkuji

Vůbec nesoudím pana Pavla za pár chybějících údajů a pokutu jako takovou. Já reagoval na podmínky transparentního účtu z nějž má být zůstatek použít na charitu , nemají se z něj platit pokuty a i to zapovídá transparentní účet. Místo aby se někomu pomohlo, 60.000 není málo, se zaplatilo za chybu budiž spolupracovníků, ale byli využity prostředky, které k tomu neměli být ani nesměli být použity !!! O tomhle byl můj dotaz , jediný mravenec správně podotkl, že trestně je to pase a morálku stejně postrádají všichni.

Nejlepší odpověď
zjentek

Pokud je to tak, je to sprosté a občanovi to neřekne nic nového a prozradí to tudíž jen to obvyklé, že ti nahoře kradou a že vlastně žijí na úkor jiných, například poctivých. Co se týká trestu jako takového, v důsledku je to jedno ): – i kdyby Pavel pokutu zaplatil ze svého, nepotrestá jej to. Pokuta má mít výchovný efekt, má vést zejména k zamyšlení, co pokutovaný udělal špatně. Jo, pokud by pokutu 60k českých dostal dělník z montovny, jistě by měla výchovný účinek. Myslím, že takový dělník by se o svém provinění a trestu zamyslel docela hluboce. Ovšem vládní představitel? Nebo představitel aparátu moci? Ne ne, pro tyto lidi nejde o trest a podobná pokuta naopak na ty poctivé občany působí spíše jako výsměch, než coby výchovný trest pro „lepšolidi“, či „nadlidi“- anebo co nám to vlastně ty jejich mzdy/platy o nich říkají. ):

Další odpovědi
Filip84

Já nerozumím tomu, jaký smysl má tato otázka.

Petr Pavel je teďka soudruh president, a jako soudruh president má trestní i správní immunitu, s výjimkou ústavního trestného činu vlastizrady.

Zaplatit svou pokutu ze sirotčí pokladny rozhodně ústavním trestným činem vlastizrady není, tak jako prima facie není, Tak jaký má sensus tato otázka?

Jo, že zaplatit svou pokutu z peněz sirotčí pokladny je hnusárna? Je, no. Však ano, však ale politici jsou hnusáci, prostituti, anální horolezci, lháři a gauneři, tak jako obecně – jestli je hnusák, prostitut, anální horolezec, lhář či gauner ausgerechnet soudruh president Petr Pavel, no tak na to už si musí udělat úsudek každý sám, protože – víš co – někteří lidé také věří a smysluplný diskurs je s nimi, proto, poněkud obtížný, ne-li nemožný.

Logika věci je taková, že Petr Pavel byl zvolen za soudruha presidenta, už byl i „korunován“ za soudruha presidenta, a teď má na celé volební období od voličů pokoj. Saisona lezení voličům do zadnice přichází, obvykle, tak 3/4 – 1/2 roku před volbou nového soudruha presidenta, ne?

Jak říká klasik: lid je vůl, přízeň davu vrtkavá a paměť selektivní. Teď si může soudruh president dělat (téměř) úplně, co chce, „Milušu Papušu“ bude dělat až v období lezení voličům do zadnice.

Nebo pán je idealista? V tom případě pardon, nikomu nemíním brát jeho náboženství! 😅

Mravenec

Nejsem podporovatel Pavla, ale kdes k takové informaci přišel? To se k tomu přiznal sám, nebo je to vidno na tom účtu?

cpt. Obvious

Můžu poprosit o nějaký zdroj, že pokuta nemůže být uhrazena z volebního účtu?

Každopádně, i pokud je to pravda, pořád je tam nějaký pokrok. To jeho předchůdce sobě uložené pokuty pro jistotu vůbec neplatil, načež musely být uhrazeny ze státní kasy, tzn. z kapsy všech daňových poplatníků.
A když už jsem si tu udělal ten oslí můstek, rovnou se zamyslím nad fungováním dotyčného pokuty udělujícího úřadu. Právě Zeman se totiž v poslední volbě ani nenamáhal s vedením transparentního účtu a všechno si platil… tedy, co to kecám, prý to platili jeho přátelé a podporovatelé 😄 z neprůhledných zdrojů, takže se nikdy nikdo nedozvěděl, odkud všechny ty miliony vynaložené na Zemanovu kampaň byly. Takto závažný prohřešek ovšem příslušný úřad vůbec neřešil, zato Pavlovi dali pokutu pro pár chybějících adres u jmen dárců.
Vím, je to z mé strany trošku whataboutismus, ale nemohl jsem si pomoct.

Dochy

Tak teď nejspíš počkají, než se ten transparentní účet uzavře, a pak předepíší pokutu 100k za chybné použití peněz na kampaň 😉

plebs

Je to tedy pálka doufám že nebude nucen nakupovat ve slevě nebo na polské tržnici.

plebs

Filip84 zachovej klid a respekt i úctu k papalášům podle médií zvítězila pravda

Mazec

Filip 84 rozvedl otázku k dokonalosti, co mohli mít třeba postižení shrabl president do kapsy 😂. I když ze zákona o transparentních účtech nesmí, slovy klasika si nedělej z nic z něčeho když máš imunitu ser na vše. Hned ze startu všem p. Pavel ukazuje jak se k zákonu staví.

Mazec

Dostal pokutu za špatně zpracované informace 60.000 to probíhá už týden tiskem. Tiskem šlo i info, že to poslal z transparentního účtu a na internetu je výpis – 60.000. Že se mají všechny zbývající prostředky poslat charitě jsem se taky dočetl v tisku. Ale hlavně je to v pravidlech o nakládání s tímto účtem, včetně toho, že se z něj nesmí platit pokuty. No a mně přijde, že použil peníze na charitu k úhradě svých chyb pokuty.

Mravenec

Když si to tak vezmu, on si vlastně stejně teď může dělat co chce. Pokutu dostal ještě z období mimo imunitu. Teď již se žádného přestupku, ani TČ kromě vlastizrady dopustit nemůže. Takže má možná na háku.

Mazec

Rozumím, takže je to už jen o morálce. I tak diky