gecco

Jak hodnotíte rozdílné ceny e-shop vs. kamenný obchod – u běžného a totožného zboží?

Moje nedávná zkušenost – sháněl jsem žárovku (konkrétně J78 150, ale to není podstatné), kterou lze na netu koupit od cca 15,– Kč/ks.
V ´elektrách´ ji mají od cca 99,– Kč (a to mne jeden týpek dokonce přesvědčoval, že 150 neexistují a mám si ´u něj´ koupit 120 za 139,– Kč!!*)…
Chápu, že kamenné obchody mají vyšší režijní náklady – ale totok?
😉
Doplňuji:
Osobně vysoké rozdíly v cenách považuju pro ty kamenné prodejny za kontraproduktivní – zákazníci si navyknou nakupovat na netu a ´klasické´ obchody – namísto aby vydělaly, půjdou do kytek…

Nejlepší odpověď
klumprt

jiné...

Základní pravidlo je, že pokud je rozdíl vyšší než poštovné, tak kupuju přes internet. Ale vliv na rozhodnutí má taky pravděpodobnost reklamace, nutnost vyzkoušení (např. boty), případně rychlost s jakou potřebuju danou věc získat, případně výhodnost faktu, že mi věc přivezou rovnou až domů.

Další odpovědi
zzzlatokopka

jiné...

Mě překvapuje, že třeba electoword má jinou cenu na netu a jinou v obchodě. Takže když tam něco kupuji, musím si to přes mobil objednat:-((( A pak půl hodiny čekat, než mi to vyskladní.

pusinka50

jiné...

Když něco sháním, projdu jak internetové obchody, tak i kamenné obchody. Nevýhoda na netu je výše poštovného. Jako příklad uvedu, že shodou okolností jako ty, jsem nedávno také sháněla netradiční žárovku. Na netu cena 149 Kč + poštovné 100 Kč, celkem 249 Kč. Výhoda by byla dodání žárovky až domů, ale raději jsem dojela, ve spojení s velkým nákupem potravin, do obchodního centra a koupila žárovku v Datartu za těch stejných 149 Kč, ale bez poštovného 100 Kč.

Jen mě štve, že když člověk neví, v jakém kamenném obchodě má určité zboží shánět, a zadá poptávku na internet, vyhledávačem se objeví většinou jen internetové obchody. Webové stránky kamenných prodejen, které zboží prodávají, se neobjeví.

mosoj

jiné...

Nevím co je ti do toho za kolik to prodávají. Chceš kup, nechceš nekupuj. Není to náhodou tvoje krédo ?

McArthur

jiné...

Doplňuji:
Snažím se vyhýbat supermarketům, protože ty si pohrávají s cenami. Aby mohl supermarket udělat lákavou slevu, tak často sáhne k tomu, že i půl roku prodává zboží předražené. Stačí přemýšlet, kde v době předsupermarketové lidé nakupovali a zajít tam. Sice ve velkých městech to začíná být problém, ale stále jsou menší elektry, železářství, zahradnictví, stavebniny apod., kde mají normální ceny (supermarketové slevy) celý rok. Není to ale pravidlem a člověk i tam musí být obezřetný, aby nekoupil draze. A hlavně u menšího obchodu se dá domluvit objednání, pokud není zboží skladem.

Emefej

jiné...

Ceny neřeším. Na internetu nakupuji jenom knihy, vše ostatní v normálních obchodech.

lota

nakupuju zásadně na netu

upřednostňuji internet, nejenom kvůli ceně

gecco

Je to, Mosoji, moje krédo – takže jsem nekoupil…
😉
Nejsem hejl ani kavka…
;-DD

mosoj

No vidíš a je po vtákách.

gecco

*) Shodou okolností si ve stejnou chvíli u kolegy toho „týpka“ jiný kupující ´prohlížel´ LED GU5,3 MR16, 3W, nabízeli mu ji za 329,– Kč.
Tak jsem mu řekl, že ji na netu sežene i pod stovku, tedy se mu poštovné vyplatí už při jednom kuse – a prodavači neprodali nic ani jednomu z nás…
;-DD

mosoj

Je vidět, že vás prokoukli.

gecco

Nejsem si jist, že vám rozumím – pokud mne prokoukli tím, že mi nebyli schopni svou nabídku prodat, pak ano, nepochybně mne prokoukli…
;-DDD