Avatar uživatele
Bronzový

Jak hodnotit vojenský útok Maďarskem na část Československa 14. 3. 1939?

Byla to válka, když byl odpor českých vojáků a četnictva, nebo jenom okupace ztráty na životech na obou stranách, pouze do Prahy přišlo předem varování vykliďte Pod. Rus, nebo zaútočíme. Hitler pozval v roce 1938 do Mnichova Československé vůdce, ohledně Sudet, Maďarsko to vzalo hákem.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Už zase další otázka, jak máš co hodnotit? A co si udělat vlastní názor?


Avatar uživatele
Stříbrný

Já bych to snad ani nehodnotil, taková byla tehdy doba, pro nás dosti blbá. Zapomněl jsi ještě na Poláky a Těšínsko a taky na odtržení Slovenska, což bych už raději ani nekomentoval. Myslím si, že to poslední co v této době potřebujeme, je šťourat se v těchto věcech a vzájemně se obviňovat. Právě rozeštvávání zmíněných států a zasévání sémě svárů je EU vítáno a napomáhá ke krocení rebelských národů.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Kryšpín

Edison nemohu se orientovat, Německo Polský Pakt z roku 1934, válka Japonsko Čína 1937, Osa Berlín, Řím, Tokyo 1936, 14.3.1939 útok Maďarska na Československo, 1.9.1939 válka Německo Polsko, 17.9.1939 vpád Sovětů do Polska, 30.11.1939 Finsko za podpory Německa versus Sovětský svaz.
Nelze se divit elitního pražského starostu také zajímají dějiny, tudíž váhám zda je první agresor Maďarsko, nebo Finsko, Sovětský svaz, Japonsko, Polsko nebo Německo.

Avatar uživatele
Bronzový

Pepa25

Chybí tam anšlus Rakouska a obsazení českého pohraničí na záakldě Mnichovské smlouvy. Tu všichni její signanáři následně zpětně odvolali ...

Avatar uživatele
Zlatý

Edison

To je dobře, že na to pohlížíš kriticky. Ale nenech si radit, jak to máš hodnotit. Tenhle způsob otázky je nebezpečný. Chce se na to odpovědět tak, že ti poradím, že za všechno můžou ufouni a ty bys to musel přijmout, bo jsi to chtěl... Já jen navádím ke správným a správně kladeným otázkám. :-)

Avatar uživatele
Bronzový

Kryšpín

Ano chápu to občas držet jazyk, ovšem Masaryk měl názor, národ který si nevezme poučení z dějin na to opět doplatí. A to nejsem příznivec ze žádného ismu.

Avatar uživatele
Zlatý

Edison

Jasně... Ber má slova s nadsázkou... trošičku. :-D

Mě prostě fascinují otázky typu "co si mám myslet", "co mám udělat"... Jakoby někteří potřebovali vodit za ručičku. Což se v za současného stavu projevuje až extrémě. "Vláda nenapsala, jak si představuje opatření, jak to máme naplnit...", jakoby lidi neměli používat vlastní mozek a vlastní selský rozum. A novináři to hojně podporují.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2764
Zlatý ivzez 1617
Zlatý standa 1257
Zlatý mosoj 745
Zlatý led 704
Zlatý Kepler 584
Zlatý JájsemRaibek 547
Zlatý marci1 536
Zlatý gecco 534
Zlatý annas 513

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.