Avatar uživatele
kadli

Jak funguje dálkové ovládání?

Dobrý den rád bych se zeptal jak funguje dálkové ovládání(vysílač a přijímač)u autíčka na dálkové ovládání nebo u rádia atd.prosím žádné odborné pojmy tak aby to pochopil i laik předem děkuji
Doplňuji:
Já myslel jak to přesně funguje jak vysílač odesílá ten signál a jak ho přijímá přijímač a jestli existuje i zařízení na principu elektromagnetu a co když např to autíčko má víc funkcí jak to udělat abych těch vysílačů nemusel mít několik

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: kadli

Zajímavá 0 před 3435 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

RC?
Velmi jednoduše – vysilač detekuje polohu ovládacího prvku (např. ´poťáčku´), nějak ji ´zakóduje´ a odešle. Přijimač signál přijme, dokóduje a odešle na patřičné (podle kódu) servo (motorek).
Stačí?
😉
Doplňuji:
Co přesně myslíš – „jestli existuje i zařízení na principu elektromagnetu“???
___
Vysilač máš vždy jen jeden, signály různých ovladačů jsou přenášeny ´za sebou´(tak rychle, že to nepotřehneš).
___
Pokuid do to správně chápu, chceš „aby to pochopil i laik“ a aby to ten laik poté postavil???
LOL, tak tak to nefunguje…
Pochopit zjednodušený princip je jedna věc, pochopit princip tak, abys zařízení postavil (a snad i vymyslel) je ale úplně ´jiný level´…
😉

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Jaký typ dálkového ovládání myslíš? Já jsem měl model auta (Volha VB) na dálkové ovládání bowdenem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
klob1

Buď je to světelná frekvence tzv. Infra paprsek. Vysíláš světlo, které má určitý kmitočet, vlnovou délku.
Druhá je zvuková frekvence. Je to samé, akorát, že to není světelné, ale zvukové.
Jednoduše svítíš žárovkou, bude ti někdo morseovkou blikat to je zdroj světla-vysílač a tvé oči vidí to světlo, podle blikání rozluštíš, co píše, ty jsi přijímač. Tady ty paprsky vidíš. Kdežto Infra nevidíš. Ty by jsi viděl jen s infrakamerou, nebo infrabrýlemi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Klob1 → IR ´vidí´ i snímačí čip digifoťáku (´koukni´ se třeba telefonem).
😉

před 3435 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek