veveve

Jak dlouho vydrží člověk bez lidského kontaktu?

Myslím naprosté izolace od vnějšího světa. V jedné místnosti jen na jídle, vodě a základní hygieně.
Jak dlouho jednoduše vydrží průměrný člověk, než se zblázní nebo si sáhne na život, tak to myslím.

Nejlepší odpověď
anonym

bez lidského kontaktu by pravděpodobně vydržel, prostě by se zabavil jinak. Horší výsledky vykazují testypři kterých dobrovolníka zavřeli do bílé místnosti bez jakýhkoliv podnětů (žádné knihy, žádná televize, ani blbá rubikova kostka, jen vypolstrované stěny bez oken) už po dvou dnech ten člověk zcela ztratil orientaci v tom kdy by měl spát a kdy bdít, spal třeba jen hodinu, probudil se a myslel že je ráno, po třech dnech byl úplně zmagořený a skutečně mu to zjevně lezlo na mozek, jediné co ho uklidnovalo bylo vedomi ze cokoliv rekne nekdo velku uslysi (monitorovali jej kamery) a tak se bavil alespon tím že promlouval k neznámému člověku za kamerou, promlouvání bylo po třech dnech už hodně zoufalé. Když ho konečně pustili dokázal se naštěstí velice rychle znovu adaptovat a s ostatními prakticky nepřerušil slovní kontakt 🙂 Neumím si představit jaké důsledky by toto prostředí mělo na člověka třeba po měsící, podle toho krátkého průběhu by snad úplně přestával vnímat sebe i svět a jen by nehybně seděl uprostřed místnosti aniž by mrknul okem a na cokoliv pomyslel.

Další odpovědi
Alesh

no klidně až do konce života… 😉

Danina65

Jedna psycholožka mi vyprávěla, že se lidé nechávají dobrovolně umístit do jeskyně, kde mají základní lidské potřeby zajištěny, jsou v naprosté tmě. Jde myslím o pobyt v délce osmi dnů. Zkoušeli to její kolegové, prý to je poměrně těžká zkouška a doporučovali dobře zvážit její podstoupení.

Altair-AC

Je to individuální

yuko

A kdo mu připraví to každodenni jídlo?

Lgee

Dokud mu nedojde kyslík, pokud bych mohl pravidelně ven, a měl nějaký zdroj zábavy tak by mi to bylo fuk.

Kelt

To záleží na povaze. Jednou jsem byl 10 dní sám doma a kdybych měl dostatek zásob a nemusel chodit do práce a nakupovat, tak bych to určitě vydržel. Ale když se vrátila žena, hned jsem zatoužil být bez kontaktu a v klidu.