Avatar uživatele
veveve

Jak dlouho vydrží člověk bez lidského kontaktu?

Myslím naprosté izolace od vnějšího světa. V jedné místnosti jen na jídle, vodě a základní hygieně.
Jak dlouho jednoduše vydrží průměrný člověk, než se zblázní nebo si sáhne na život, tak to myslím.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? poa.li před 2427 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

bez lidského kontaktu by pravděpodobně vydržel, prostě by se zabavil jinak. Horší výsledky vykazují testypři kterých dobrovolníka zavřeli do bílé místnosti bez jakýhkoliv podnětů (žádné knihy, žádná televize, ani blbá rubikova kostka, jen vypolstrované stěny bez oken) už po dvou dnech ten člověk zcela ztratil orientaci v tom kdy by měl spát a kdy bdít, spal třeba jen hodinu, probudil se a myslel že je ráno, po třech dnech byl úplně zmagořený a skutečně mu to zjevně lezlo na mozek, jediné co ho uklidnovalo bylo vedomi ze cokoliv rekne nekdo velku uslysi (monitorovali jej kamery) a tak se bavil alespon tím že promlouval k neznámému člověku za kamerou, promlouvání bylo po třech dnech už hodně zoufalé. Když ho konečně pustili dokázal se naštěstí velice rychle znovu adaptovat a s ostatními prakticky nepřerušil slovní kontakt 🙂 Neumím si představit jaké důsledky by toto prostředí mělo na člověka třeba po měsící, podle toho krátkého průběhu by snad úplně přestával vnímat sebe i svět a jen by nehybně seděl uprostřed místnosti aniž by mrknul okem a na cokoliv pomyslel.

Upravil/a: anonym

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?veveve Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

no klidně až do konce života… 😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Danina65

Jedna psycholožka mi vyprávěla, že se lidé nechávají dobrovolně umístit do jeskyně, kde mají základní lidské potřeby zajištěny, jsou v naprosté tmě. Jde myslím o pobyt v délce osmi dnů. Zkoušeli to její kolegové, prý to je poměrně těžká zkouška a doporučovali dobře zvážit její podstoupení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Altair-AC

Je to individuální

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
yuko

A kdo mu připraví to každodenni jídlo?

Upravil/a: yuko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lgee

Dokud mu nedojde kyslík, pokud bych mohl pravidelně ven, a měl nějaký zdroj zábavy tak by mi to bylo fuk.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

To záleží na povaze. Jednou jsem byl 10 dní sám doma a kdybych měl dostatek zásob a nemusel chodit do práce a nakupovat, tak bych to určitě vydržel. Ale když se vrátila žena, hned jsem zatoužil být bez kontaktu a v klidu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek