tony2412

Jak dlouho trvá České poště doručit doporučený balíček?

Balíček jsem posílal v úterý odpoledne v Praze a dnes ve čtvrtek v 10 hodin když se podívám na sledování zásilek,tak je tam zatím pouze první krok podání zásilky na poště.Proboha to ještě nejsou schopni tu zásilku zpracovat (2.krok) a odeslat (3.krok)Nemám s posíláním balíčků zkušenosti,ani jsem snad žádný nikdy neposílal,snad možná za komunistů…Ten balíček je snad doporučený aspoň je to na om podacím lístku napsaný a je to ta nejlevnější cena (64 kč) Nebo to sledování zásilek je nespolehlivý,máte s tím někdo zkušenosti?///No posílal jsem to v úterý asi v 16 hodin,ale mě jde hlavně o to,zda se dá na tu službu „sledování zásilek“ na internetu spolehnout.Přeci jenom včera to na té poště bylo celý den a dnes pořád se nic neděje…

Odpovědi
annas

Něco jsem kupovala v internetovém obchodě. Dostala jsem od něj SMS zprávu, že balíček odeslali v pondělí v podvečer. Ten den pozdě večer přišla další SMS, tentokrát z pošty, že balíček přepravují.

Ve středu jsem zásilku obdržela. Zpravidla dojde doporučený dopis nebo zásilka hned další den. Pošty odesílají zásilky postupně podle doby, do které jste je podali. Alespoň u nás je to tak. Proto se může dodání zásilky prodloužit o den.podle toho, zda zásilku podáte dopoledne, nebo až odpoledne či večer.

Jen jednou se mně stalo, že odesilatel napsal chybné PSČ, tudíž zásilka cestovala a dostala jsem ji se zpožděním.

Ale vypadá to, že už nastala „předvánoční“ sezona a zásilek je mnohem víc., takže pošta nestačí expedovat.

Drap

Většinou do 24 hodin. Kromě toho mají i službu, kde 24 hodin garantují. Netušíme jak jsi posílal. Další informace ti může dát jen pošta.

Mc Merkurion

… na autech píšou „dnes podáte, zítra dodáme“ >>> ale to sou kecy, jaknašich politiků – známá posílala vámoční cukroví, poslala ho na Mikuláše, aby do vánoc určitě došlo, no a dorazilo na Tři krále … zbytečně se stresuješ, na poštu se můžeš spolehnout jen v jednom > prej je česká – dej si tejden voraz, a pak se na to podívej, dřív to nemá cenu řešit …

McArthur

Je potřeba rozlišit služby České pošty, tj. typy balíčků.

Doporučený balík nemá garantovanou dobu doručení. Někdy mu to trvá dva dny, jindy týden. Čím je pošta ve větším městě nebo balíček přes takové město musí (Praha je průšvihová), tak mu to trvá déle.

Mc Merkurion

annas: … „Ale vypadá to, že už nastala "předvánoční“ sezona a zásilek je mnohem víc., takže pošta nestačí expedovat." >>> pošta nestíhá nikdy, jen včas zdražuje …