Jak dlouho mi bude mutovat hlas?

Ahoj,
Je mi 15 let a pred chvili mi zacal mutovat hlas..nemuzu mluvit poradne nahlas a jsem porad jak kdybych mel rymu..
Jak dlouho to bude jeste trvat? (prosim presne)
Skonci to nahle nebo postupne?
Predem diky..

Nejlepší odpověď
jakube33

Změny hlasu

Pod vlivem androgenů roste hrtan u obou pohlaví. Tato změna je více patrná u chlapců, kterým se může stát, že jim příležitostně v tomto období přeskočí výška hlasu až o oktávu. Většina hlasových změn se děje během třetí až čtvrté fáze mužské puberty. Změna hlasu je dokončena přibližně během 15. roku života.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pu­berta

Michs

Zdravím,chci se taky zeptat ohledně toho mutování…začal jsem mutovat v 15 letech a nyní mi bude za 3 měsíce 18 let.Může,mi někdo říci jak dlouho mi bude mutovat hlas?Ano,vím jsem v jakési skupině dospívající tak se mé tělo jak fyzicky tak psychicky mění,ale rád bych věděl jakou dobu to může trvat mutování.Děkuji za odpověďi.