BEAES

Jak často si čistíte zuby?

Jak dlouhou dobu?Jakým kartáčkem? Používáte mezizubní kartáček, ústní vodu? Které se vám osvědčily značky. Mně třeba kartáček Tepe-soft.
Pro Bigfooda-tu pastu mají nyní v akci v drogerii Rossman.

Nejlepší odpověď
aramah

Čištění zubů věnuji opravdu dost času,je to jeden z několika úkonů kterému věnuji opravdu čas.Kdysi mi bylo řečeno že kartáčky se obnovují jednou týdně,a já to léta praktikuji.Zubní pasta se také musí střídat,zrovna tak ústní vody.Vzhledem k tomu kolik mi je mám zuby zdravé a bílé.Po každém jídle si zuby čistím,pokud nejsem doma tak vyplachuji,používám i zubní niť. Jinak podle mě je jedno jakou značku má kartáček,pasta,ús­tní voda.

Další odpovědi
mosoj

Souhlasím s aramah. Mimo bělicího účinku ( ale ten není pro zdraví zubů zásadní) nemusíte používat vůbec žádnou pastu. Pro odstranění plaku stačí vyčištění kartáčkem . Důležitá je tvrdost. Je třeba volit podle stavu dásní.
Nejdůležitější je právě vyčištění mezizubních prostor. To je rozhodující pro tvorbu kazu spolu s plakem a má rozhodující vliv na stav dásní.
Mluvím o zdravých dásních. Pokud jsou na dásních nějaké potíže ( paradontóza) pak používání určitých ústních vod smysl má, ale nejúčinnější ústní voda je 3 % kysličník ( peroxid vodíku). Spolehlivě zahubí bakterie
a ještě vybělí zuby.
Již asi 15 let používám zubní irigátor k vyčištění mezizubních prostor.
Z ústních vod používám Herbadent ( ten se vám ale líbit nebude) hnědnou po něm zuby ale má vynikající vliv na dásně, Listerine nebo Cordosyl. V poslední době ale jen ten herbadent s kysličníkem.
Na nemocné dásně je vynikající Herbadent gel.

Zuby jsem si čistil jednou denně. Nyní když mám již větší mezery mezi zuby dvakrát denně.

Moje žena si zuby čistila celý život 2 x denně a má je pryč.

panenka

Já si čístím 2 krát denně proč se ptáš?

ReHu

  • Minimálně 2* denně, když to jde, tak vždy po jídle.
  • CCa 2 minuty.
  • Mezizubn.kartáček jsem zkoušela, ale nějak se tímto čištění nemohu sžít. Ale nevzdávám to.
  • Ústní vodu používám
  • Zubní pastu a ústní vodu – Glister
  • Kartáček – Glister, Curaprox, Tepe
  • pracuji i na používání zubní nitě – stejně jako mezizubn.kartáček 🙂
  • Znám jednoho, co si čistí zuby 1* denně a je přesvědčen, že to je OK. Ale také znám jednu, co si čistí zuby vždy, když jde ven z domu.

Doplňuji:
Střídání zubn.past , popř. ústní vody se doporučovalo dříve, (teď již pouze někým) a to z toho důvodu, že v minulosti mívaly zubní pasty i úst.vody odlišné složení. Některá více proti kazu, jiná spúíče bělila. Občas některá i brousila. Dnes jsou tyto již složení se širokým spektrem působení. Proto, stejně jako kosmetika, nejsou potřeba střídat. Pokud používám kvalitní.
Ale když vím, že některá pasta, z reklamy známá tím, že zuby vybělí po pár použitích, obsahuje peroxid, používat ji nebudu. Známá mi říkala, jak jí tato pasta zuby krásně vybělila, ale po 14 dnech používání již nebyla tak skvělá, prý čím to je? Nejvíce poznají kuřáci. No… peroxid otvíráním tuby postupně vyprchal a přestal bělit 🙂. (Z dobrého zdroje.)

Ewush

Zuby si čistím pravidelně nejméně 2× denně a skoro pokaždé, když jdu mezi lidi. Používám střídavě zubní pastu Elmex a Vademecum. Kartáček používám Meridol a jsem nad míru spokojená.

BIGFOOT

Souhlas s MOSOJEM a S OSTATNÍMA.Tobé krásná BEAES moc děkuju.Kdo nezná co to je memoct ani studený ani teplý kvůli přecitlivělosti zubů neuvěří jakej je to problém.Zkoušel jsem všechny možný zubní pasty a zjistil jsem,že jako např.ELMEX zubní pasta a gel jsou výborný a pak taky od LÍDLA zubní pasta a ústní voda DENTALUX s bylinkama a nebo jen s fluorem.Kartáčky si myslím, že je potřebný používat středně tvrdý,ale nevím to s určitostí.Na dásně je dobrý brát COENZYM Q10 60mg denně.Ještě jednou tobě BEAES děkuju.BIGFOOT

Zdroj: TO JSEM POTŘEBOVAL VĚDĚT

martina1

Já kupuji kartáčky Oral-B a pastu Senzodyne nebo někdy Colgejt(nevím jak se to píše:-)) a mezizubní kartáčky TE-PE-růžové+individuelní kartáček.Ráno drbu kartáčkem asi tři minuty.V poledne to ošolíchám a vyženu jídlo z pusy a večer přijde"operace"Drbu zuby asi deset minut.Nebaví mě to a hlavně proto,že výsledek není valný.Musela jsem si už čistit zuby u zubařky,aby vychytala,že si je čistím správně.Čistím si je vzorně a pečlivě a už naštěstí doktorka zjistila,že mám nekvalitní sklovinu a nejsem prase co se nečistí.Mám hodně špatné zuby.

Martina S.

Já si čistím zuby 2× denně, přibližně 5 minut, pasty střídám a kartáček používám jen Curaprox z lékárny a měním ho tak 4× do roka.

Michal

Pravidelně a ještě používám vodu proti plaku.

Bunnik

Zuby si čistím pravidelně 2× denně, vždy po jídle. Používám kartáček Curaprox, který měním vždy po 3 měsících. Zubní pastu používám tu, co zrovna mamka koupí nebo když jsem na koleji, tak nejčastěji Colgate, případně někdy Signal. 1× až 2× denně si vyplachuji ústa půl minuty Listerinem, vždy po vyčištění zubů. Čas od času použiji zubní nit (Oral-B), asi tak jednou týdně.

ReHu

Mužský taky chtěl změnit pastu, ale pak říkal – to se nedá. A vrátil se k naší oblíbené. Tu ocenili i známí – kuřáci.
A pokud mi kartáček pouští části do pusy, tak asi moc dobrý není značku kupovat nebudu. Takže i na značce záleží.
A také jsem zjistila, že některé ústní vody jsou pouze příjemné, některé i „jako“ slné, ale účinek 0.

kropitko

Minimálně 2× denně,ale většinou,když mám možnost,což teď mám,tak častěji…kartáček klasický střední,pasta signal,voda tamtum verde.

annas

Kropítko, zdravím Vás. Po delší době jste se objevila?
Já zubní pasty střídám. čistím si zuby rovněž minimálně 2× denně. Jsem-li doma, tak po každém jídle.

kropitko

Také zdravím,já si také někdy koupím jinou pastu,ale pak se vždy vrátím k té své,celá rodina je již na ní zvyklá,když koupím nějakou jinou,tak se jim to nějak nezdá.