zzzzz

Jak často se může prát péřová bunda?

Líbí se mi péřová bunda Columbia, uvažuji že si ji koupím, ale je bílá. Nikdy jsem péřovku neměla a nevím, jak často se může prát.
Mám na pračce speciální program na bundy, mám i sušičku. http://www.spor­tisimo.cz/colum­bia/lay-d-down-jacket/45259/

Jak často perete péřovku vy? Na jaký program? Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Drap

Jak často chceš. Třeba každý den. Peří však praním ztrácí kvalitu.

Další odpovědi
anonym

Zjisti si, jaké peří v bundě je.
Pokud ´obyčejné´, nekupuj ji.
Pokud kachní, to vydrží i nějaké to praní – ale sušit rozhodně volně (ne v sušičce).
A ideální by bylo peří kajčí – ale to by ses nejspíš nedoplatila…
😉
Měl jsem bundu s kachním, pral jsem ji tak jednou do roka a ve slušném stavu vydržela asi 10 let. Dutovku už mám přes 20 – a i když už vypadá všelijak, hřeje pořád.

petra15

Mam perove bundy rada. Mohu jen doporucit…Ber jen tu nejlepsi, nebot u lacinych budes za chvili plna peri---chytaji se pak do svetru a nejde to jen tak odstranit---leda hodinu rucne tahat…Klidne zaplat, vyplati se to, a dlouho ti vydrzi. Ale prat ? Takova se musi dat do cistirny.

mojitek

máma mi bez mýho vědomí vyprala péřovku v pračce.Nedo­poručuju ! Bundu dejte tam kde se tím zabyvaji,v pračce peří zničíte a bunda nebude mít už ty tepelné vlastnosti a peří nebude nadychane.

petulka11

ja si bundy perem ked musim cize ked je spinava inac nie castym pranim sa oblečenie nici a straca farbu a tvar skús použit http://www.dro­gerie.cz/praci-prostredky-soffice-marsiglia-1000-ml je to ekologicke takze nenicis prirodu a zaroven vyčistíš bundu 🙂

mosoj

Dokud se nerozpadne.

gagaga

bundy se perou jen kdyz je na nich flicek !
ja uz ji neprala 20 let !

  • iv-

petra15

no tak k tomu bych mohla neco doporucit…:)

zzzzz

tak sem s tím doporučením, už se nemůžeme dočkat, že jo -iv- 😁

gagaga

asi mysli peta taky ty nuzky :)

zzzzz

🙂

gagaga

ja ji peru Peti v pracce ..
( a v ni je pritom peri jen z husich krku ) :O
to jsem ani nevedela ze to existuje :) napovedela mi to az cena :)
po vyndani z pracky sice vypada jako mokra krysa ..
ale kdyz se da pak do susicky ( nebo kdyz neni, tak ji obcas proklepnete vareckou ..jakoby : nacechravat …
a bude jako nova
peru takhle i male polstarky
a jak casto ? podle toho jak casto ji nosite a jestli v ni ten den skladate uhli, nebo " delate " jine veci
:p

petra15

ze bych si teda koupila na ty „jine veci“ nejakou z husich krku za dve-tri stovky, takrikajic „na jedno pouziti"a pak ji vytahla z batohu ? a kam s ni potom ? kam darovat ?---a nebo se na ni uz konecne naucit to "vystrihovani“?---takze v dnesni dobe se uz princezny zabyvaji jinymi „rucnimi pracemi“---nez pred 100 lety…casy se meni…:-):-)

petra15

musis si milence vychovat tak, aby byl cistotny…:-)

zzzzz

A nebo si předtím sundat bundu 😁

petra15

no ano, ted uz bude tepleji…:-)

zzzzz

🙂