Matthew

Jak a kde se případně bránit, když odpovím správně a pořadatel soutěže neuzná moji odpověď za správnou ??? :)

„Nechci aby tahle otázka hned po rozkliknutí vypadala jako článek do nějakého časopisu, tak kdo chce ať si rozklikne ještě diskuzi, kde je popsán celý problém, co se mi stal a ostatní to nenutím číst, mohou se vyjádřit přímo obecně jenom k otázce“ :)

Děkuji za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
arygnoc

nijako a nikde.
usporiadateľ má pravdu.

určite to je niekde supermalými písmenkami (možno iba malinkými) v propozíciách.

Další odpovědi
autacek

No, takhle, tady ty soutěže jsou jenom takovou lákačkou na lidi a o výherci i o správné odpovědi dle podmínek rozhoduje vždy vyhlašovatel soutěže. Může to být nespravedlivé, ale bohužel se asi nikde zastání nedomůžeš. Takových napálených lidí již bylo, no neznám případ, že by někdo nějaký soudní spor vyhrál.

Ber to tak, že se ze všeho dá vzít alepoň poučení pro příště.

rigormortis

Nelze…podle českých zákonů je to nemožné, jediné co jde, je to uveřejnit a medializovat.

Zdroj: http://obchod­ni.juristic.cz/75518/cl­anek/j_obchod2­.html

Matthew

Pořadatel soutěže zadal otázku, která byla tipovacího charakteru. (Kolik fanoušků měla naše stránka ke dni 1.1.2013) Tedy otázka vyzněla tak, aby se odpověď na samotnou otázku nedala jen tak dohledat. Tím pádem tipuje hodně lidí a výhra čeká jenom na toho, kdo se se svým tipem přiblíží nejvíce. Ale má to háček, já jsem odpověď na tipovací otázku našel (údaj z této stránky nikdy předtím neměl větší odchylku ± 5 fans)

Jde o stránky, které si nechají platit za zprostředkování služeb týkajících se analýzi stránek, návštěvnosti, popularity, atd.
Ty nejpřesnější údaje (pozn. ta stránka co vyhlásila tu otázku je tam detailně taky rozepsána) se zobrazí jenom členům, kteří jsou registrovaní a platí poplatky. Já jejich službu využívám kvůli statistice svých stránek a tak jsem se dostal až na samotnou odpověď na otázku. Moje údaje z vlastních stránek vs. údaje publikované tou službou nikdy neměli větší odchylku než ± 5 fanoušků. (kontrolováno u svých tří placených stránek + další oblíbené skupiny na facebooku)

Ihned jsem odpověděl tedy na otázku a radoval se, že jsem to dohledal. Jejich výsledek mě potom ale velice zarazil.
Nejenom že se lišil o nějakých 6 tisíc fanoušků pod můj odhad, ještě byl navíc velmi podezřelý a nepravdivý z toho důvodu, že sami stránky recenzovali těsně před štedrým dnem v roce 2012 že jejich stránky už dosáhli takového a takového počtu, a ten počet už dávno navyšoval jejich odpověď na otázku, kolik fanoušků měla později stránka o 14 dní později. (a za 14 dní pokles o cca 2000 fanoušků určitě nenastal)

S klidnou hlavou jsem napsal, že gratuluji výherci na danou otázku, ale taky to co zde vidíte, jsem popsal i jim. Dokonce jsem se i smířil s tím, že by opravdu mohla být chyba v té stránce, co vytváří velmi přesné statistiky. Bylo mi odepsáno až o tři později, že mají svoje statistiky z vlastního facebook účtu a tečka. Další háček, skupina je v katergorii „Komunitní“ a teď cituji facebook z pohledu vlastníka komunitní stránky na fb : „Pro komunitní stránky nejsou k dispozici přehledy a statistiky“

Pokud jste to moje plkání někdo dočetli až sem, chci vás ujistit, že se mi po zadání mého problému ozvalo ještě pár lidí, že taky jim nějak nesedí některé odpovědi na další otázky (viz otázka: Kolik stálo 500 ks akcií pro tuto firmu v roce 1923 ? Zdroj odpovědi na samotných stránkách zadavatele: od roku 1921 až do roku 1924 se cena akcie neměnila a jedna akcie stála 834 korun. Logicky: 834×500=417000,– Výherní odpověď ?! 360000

Připadá mi to jako by zadali otázku: Kdy skončila druhá světová válka, tipnou si borci jedni že v 1942, avšak správná odpověď je 1945 a oni stejně budou rozdávat výhry těm, kdo se trefí nejblíž jejich, i přesto špatným, tipům.

Omlouvám se za tak rozsáhlý příspěvěk :) jen nevím kam až to bude pokračovat, kdyby se ukázala pravda v tom co jsem napsal, to by potom mohli totiž zadávat otázky jakou barvu mělo slunce před dvaceti lety, a vyhrávali by lidé s odpovědí: fialovou.
Hnus tohlensto.

Nazdar :)