arygnoc

Já tomu fakt nerozumím

proč chcete doma chovat nějaké zvíře (psy, kočky, pavouky, hady, želvy, chrousty, motýly a nevím co ještě)?

Jsem z vesnice a zvíře muselo přinést osoh.
Vždyť takhle trápite sebe (venčení, náklady na „provoz“ zvířete) a i to zvíře (v paneláku, kaváriu teráriu, …).
Proč si nepořídite děti (třeba je i adoptujte)?
nemáte málo starostí?
Doplňuji:
dědapetr:

tak mladšího sourozence, ne?

[víc reakcí případně v diskusi, tady už nebudu moct přispívat]

Nejlepší odpověď
dědapetr

Ne každý je z venkova aby mohl pěstovat zvířata,prostě takoví už lidi jsou že chtějí mít doma mazlíčka.A děti nemohou mít děti a ani si je adoptovat.Ty zvířátka chtějí hlavně děti.

Další odpovědi
anonym

Ja to neberu jako trapeni sebe – to venceni… ale ani toho psa. Ani ty naklady me nevadi. A kluky jsem jsem vychovala a nestradali kvuli psovi. 🙂
Jako vy nepochopite nikdy milovniky zvirat , tak my milovnici zvirat nepochopime nemilovniky… je to jen o toleranci.
Nechci samozrejme , aby muj pes obtezoval nejake cizi lidi … chodim s nim jen do lesa … tedy spis syn. 🙂 V panelaku bych psa nemela. Ale neodsuzuji… -iv-

hanny 2

Pes je přítel člověka,hlavně pro osamělé lidi.Ale já osamělá nejsem a pejska mám taky a je to moje potěšeníčko.Nikdo vás tak krásně nevítá a nemá z vašeho příchodu takovou radost,jako pes.To venčení mě někdy štve a nechce se mi,ale musím,aspoň se projdu a mám také nějaký pohyb.Ostatní zvířata kromě koček taky nechápu,jak je můžou lidi chovat.Ještě tak želvu,tu teď koupili mladí vnučce.Ale pavouky,hady a chrousty?Brrrrr,ani omylem!
Jo a pejsek se má u nás moc dobře,všichni říkají,že by chtěli být v příštím životě pes u nás.
Doplňuji:
A doma sám není,mám ho celý den v práci a kdykoliv ho můžu jít vyvenčit.

samicek333

Doma mám psa, který se má moc dobře, dokonce i líp, než nějaký člověk, tak proč by to mělo být týrání? Mě jeho venčení ani péče o něj nijak neobtěžuje a myslím, že i on je spokojený, že s námi žije. Z vesnice nejsem, ale život bez psa si nedokážu představit, já jsem se psem spokojená!!!

mosoj

Všichni chtějí psa protože je to módní je to in.

Všichni co mají psa doma zavřeného v bytě a jednou či dvakrát ho jdou vyvenčit, to zvíře týrají. O městském bytě ani nemluvím. V kůži takového psa bych nechtěl být ani za nic. Jenom si to přiznat.

Pes je zvíře a měl by mít nepřetržitou volnost výběhu.

Mám kocoura, kterého sice na noc zavírám doma v chalupě, ale ráno mu otevřu a má celý den volnost pohybu. Večer se sám dobrovolně vrátí.
Dnes se již ani od chalupy nevzdaluje, ale může si venku hrát, lovit a užívat si volnosti.
Pokud bych mu tuto volnost nemohl poskytnout raději bych ho nechtěl.
Doplňuji:
I čloěk se trestá tak, že se zavře do basy. A to si dovoluji říci že trestanec má víc volnosti než ten chudák pes zavřený v panelákovém bytě, jenom proto aby si páníček mohl honit ego. Panelákový pes je na tom jako trestanec na samotce.

Jikra

Tak to jsme asi pouze dva,kteří tomu nerozumí.

dougie

Ahoj,my máme doma psa,dvě fretky,želvu,křečka a andulku.
My by jsme si je nepořídili,ale tak máme děti,kteří se o to starají.Souhlasím s tím,že pes by neměl být zavřený v bytě.

dědapetr

Myslíš ke třem dětem dalšího sourozence na mazlení,to si nemyslím a ne každý má to štěstí být na venkově.Kdybys celý život žil ve městě tak bys soudil jinak,ty máš přírodu doma a ti ve městě ji chtějí taky kousek.Tak si pořizují různá zvířata.

arygnoc

žil jsem ve městě přes 30 let a denně v něm jsem (práce), a právě proto nechápu.

arygnoc

samicek333:

jak víte, že se má líp než dobře? Máte geny po dr. Doolittlovi?

Můj kámoš z Prahy sem na vesnici vozí psa (přes dovolenou a i jindy, na weekendy, když jde sem na návštěvu) a jeho pes je TADY šťastný (a ví to i majitel).
A nemám odvahu říct, že majitel psa nemiluje , pes jeho, že se (pes) nemá dobře.

Láska (toho psa k páničkovi) je větší, než jeho potřeby, a láska pánička (ke psovi) asi taky (jezdí čím dál častěji a já jsem rád, jak ze psa tak i pánička).

arygnoc

  • iv-

já nejsem necita!

mám rád zvířata, v prostředíl kde jim je dobře, kde mají svobodu ( i když relativní).

a vy:
cituji:
Nechci samozrejme , aby muj pes obtezoval nejake cizi lidi … chodim s nim jen do lesa … tedy spis syn. 🙂 V panelaku bych psa nemela. Ale neodsuzuji… -iv-

trápíte syna (sranduji, neberte mě vážně)?

anonym

Ne , Ary … my s nim chceme chodit oba . 🙂 Kdyz nejsem doma , chodi syn a kdyz jsem , jdu ja… mame to tak domluvene , ale chodime i dohromady … proste se nam chce psa vyvencit obema. A to ma pes velikanskou zahradu … je jen venku , nechodi do domu. A stejne nam to neda a chodime s nim " ven ". 🙂 -iv-