poho

Investujete pravidelně do akcií nebo ETF fondů?

Zajímalo by mě, zda s aktuálními úrokovými sazbami, které nepokryjí inflaci, investujete do akcií nebo ETF fondů na kapitálových trzích. Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Hlada

Ne.
V akciích se nevyznám, takže do nich investovat nemohu. Pro nízký zisk a vysoké riziko bych nikdy nesvěříl své prostředky žádnému fondu. Mně se osvědčily půjčky P2P.

nyjono

Ne.
Považuji to za nerentabilní.
Resp. moc práce a sledování a proti tomu nízká návratnost.
Jsou lepší způsoby jak přijít k penězům.

Rokio

Mám podílnictví ve třech investićních fondech a slušně mi vynášejí. Jedná se o velmi diverzifikované dynamické fondy s dlouholetou tradicí.

Do akcií bych chtěl investovat o pár let později.

suaeda

Český akciový trh bych v současnosti moc nedoporučoval. Pokud investovat tak jedině na zahraničních kapitálových trzích. Chce to mít ale zkušenosti.
Zisky mohou být samozřejmě až několikanásobně vyšší než inflace, ale také můžeme o hodně přijít.

Pepa25

Ne, do ETF jsem nikdy neivestoval, to spíš do certifikátů na indexy. Akciové portfolio držím dlouhodobě, mám v něm všechny české blue chips. Je to ale jen malá část mých úspor. Diverfizikace a dobré plánovaání výdajů jsou IMHO důležitější než snaha „porazit inflaci“.