Invalide a parkovaní

Má pravo městská policie vybirat parkovné na označeném parkovacím mistě pro invalidy,za auto označené znakem vozičkář v přítomnosti invalidy. Duvod policisty:„Pro vás je parkovací místo pouze rezervováno,ale zaplatit musíte“. Socialní pracovník mě odpověděl:„ano má právo chtít zaplatit“. A ja se ptám,je na to nějaký zákon? Děkuji za odpovědˇ.

Odpovědi
standa

Zmiňovanou problematiku „výhod“ invalidních občanů řeší vyhláška č. 182/1991 Sb., kterou se provádí zákon o sociálním zabezpečení.

Bohužel se v této vyhlášce nedočteme o nároku na bezplatné parkovací místo.

Ale obce mohou svými ´městskými´ vyhláškami vymezit některá veřejná parkovací místa, označená značkou pro invalidy, jako BEZPLATNÁ.

Rovněž je v pravomoci obce (nikoli, ale povinností) poskytnout invalidními občanovi
vyhrazené místo pro JEHO auto s tím, že parkování zde bude bezplatné.

Zdroj: http://www.osob­niasistence.cz/?te­ma=1&article=5&de­tail=4