čukotka

Institut „mě blízké osoby“ už neplatí? Co mi radíte

Dne 15.10.2013 jsem dostal dopis od měst.policie že jsem někdy v květnu 2013 asi překročil rychlost v obci.Nepamatuji si na to a ani v dopise mi nepřišla fotka.Musí být měřený úsek nějak označený že se měří rachlost? Já si tedy nevzpomínám na označení ale policajti tuto značku mohli dodatečně instalovat.

Nejlepší odpověď
Drap

Radím ti, aby jsi to šel vyřídit a zaplatil pokutu. Pokud budeš zapírat a vymlouvat se, tak si zřejmě nijak nepomůžeš.

Další odpovědi
gepik

Než se rozhodneš, můžeš si třeba přečíst rady a zkušenosti D-FENSE tady http://www.dfens-cz.com/view.php?cis­loclanku=2013101303 a i další jeho články. Jistě, je svérázný, ale aspoň tě navede, jestli máš na boj se státním systémem.

zzzzz

Institut osoby blízké platí pořád. Je to ústavní forma a ta nelze zrušit zákonem. Pouze je rozdíl, že za vozidlo odpovídá provozovatel. Pokud uvedete osobu blízkou, dostanete pokutu, ale ne body.
Já bych se ale nevymlouvala na osobu blízkou, takové zneužívání práv vede k jejich omezování!!!!!!!!!!­!!!!!!!!
pokud bych si přestupku nebyla vědoma, tak bych chtěla vidět záznam (důkaz – i policie se může splést), a pak bych zaplatila.

cukrar

Jak již bylo sděleno, osobu blízkou nikdo nezrušil. Jen se přenesla zodpovědnost na vlastníka (provozovatele) vozidla u porušení předpisů při bezobsložném zařízení.
Příklad, změří Vás policie na silnici a předvolají, tam můžete použít odmítnutí výpovědi…

Můžete se dostavit, zjistit co proti Vám mají, určitě jim neříkat, že nevíte kdo řídil, a jednat…

změří Vás automatický systém na silnici a předvolají, tam NEmůžete použít odmítnutí výpovědi…

Úsek nemusí být označen značkou „měřený úsek“

Emefej

Ptáš se na radu, ta zní jednoduše – jezdi podle předpisů.