Avatar uživatele
čukotka

Institut „mě blízké osoby“ už neplatí? Co mi radíte

Dne 15.10.2013 jsem dostal dopis od měst.policie že jsem někdy v květnu 2013 asi překročil rychlost v obci.Nepamatuji si na to a ani v dopise mi nepřišla fotka.Musí být měřený úsek nějak označený že se měří rachlost? Já si tedy nevzpomínám na označení ale policajti tuto značku mohli dodatečně instalovat.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3817 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Radím ti, aby jsi to šel vyřídit a zaplatil pokutu. Pokud budeš zapírat a vymlouvat se, tak si zřejmě nijak nepomůžeš.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gepik

Než se rozhodneš, můžeš si třeba přečíst rady a zkušenosti D-FENSE tady http://www.dfens-cz.com/view.php?cis­loclanku=2013101303 a i další jeho články. Jistě, je svérázný, ale aspoň tě navede, jestli máš na boj se státním systémem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zzzzz

Institut osoby blízké platí pořád. Je to ústavní forma a ta nelze zrušit zákonem. Pouze je rozdíl, že za vozidlo odpovídá provozovatel. Pokud uvedete osobu blízkou, dostanete pokutu, ale ne body.
Já bych se ale nevymlouvala na osobu blízkou, takové zneužívání práv vede k jejich omezování!!!!!!!!!!­!!!!!!!!
pokud bych si přestupku nebyla vědoma, tak bych chtěla vidět záznam (důkaz – i policie se může splést), a pak bych zaplatila.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Jak již bylo sděleno, osobu blízkou nikdo nezrušil. Jen se přenesla zodpovědnost na vlastníka (provozovatele) vozidla u porušení předpisů při bezobsložném zařízení.
Příklad, změří Vás policie na silnici a předvolají, tam můžete použít odmítnutí výpovědi…

Můžete se dostavit, zjistit co proti Vám mají, určitě jim neříkat, že nevíte kdo řídil, a jednat…

změří Vás automatický systém na silnici a předvolají, tam NEmůžete použít odmítnutí výpovědi…

Úsek nemusí být označen značkou „měřený úsek“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Ptáš se na radu, ta zní jednoduše – jezdi podle předpisů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek