Tisbo

Nevíte, zda můžu dostat leasing na auto jako student – vice v popisu?

Ahoj, nikde na internetu nemuzu dohledat podminky leasingu na auto. Chci se zeptat, jestli muzu leasing dostat i jako student. Prijem dolozit nemuzu, jelikoz je vetsina mych penez od rodicu a ten zbytek je cerny jako jako uhel. Nicmene bych mel na ruku 50% z ceny auta a zbytek bych jim byl schopny doplatit behem 3 mesicu. Mate s tim nekdo zkusenosti? Dekuji za odpoved.

Původní neotázka
Informace ohledne leasingu

Nejlepší odpověď
Arne1

Nevím jaké máš řidičské zkušenosti, ale podle mých osobních zkušeností (včetně mého syna) bys udělal nejlíp, kdyby sis jako první auto za pár tisíc koupil nějaké levné přibližovadlo a kočkolap nechal na později. Tím nemyslím abys pořizoval 20 let starého bavoráka s třílitrovým motorem – pojistka a servis by byly dražší než to auto. Prostě něco normálního, co nebude provozně a pojištěním drahé a co když někde rozbiješ tak to nebude taková škoda.
A pokud skutečně půjdeš do něčeho nového, tak kvalitní pojistku, opravdu se to vyplatí.

Další odpovědi
Hlada

Jestli nemůžeš doložit příjem, zřejmě nepodnikáš, tak leasing ztrácí smysl, protože je oproti zápůjčce nevýhodný.
Bez doložení příjmu ti banka nepůjčí. Mohli by si půjčit rodiče za započtení apanáže nebo jestli máš nějakou nemovitost, mohl bys uspět na P2P aukci.