jiriii

Podivný inzerát nejen v SAUTO.CZ

Už několikrát jsem objevil inzerát na prodej vozu( u mě konkrétně ww-sharan) který na první pohled vypadal velmi zajímavě, ale vždy mi připadala podezřele nízká cena vozu.
Když jsem volal na uvedené číslo, tak to nikdo nezvedl a ani neodepsal na sms. Odpověď došla vždy pouze na můj dotaz v podobě emailu, vždy to znělo podobně, vždy nějaký cizinec-zde je jeden z nich---

Diki ze reagujete na mou ponuku ohledne auta. Jmenuji se Michal Pus jsem puvodne Cech, omlouvám se za chyby, ale nemluvil sem cesky cele roky. Jak sem napsal sem ze Cech zijici v Portugalii ale auto som zapsal v Ceske republice ( stitky jsou Ceske). Je to kvuli danim. Tady v Portugalii to je hrozni kdyz mate vuz.
Chci tedy prodat vuz v Ceskej republice, protoľe v Portugali jsou nehorazni dane ze vozu podle objemu takze jsi kupim neco jineho.
Auto je stale k dispozici na prodej. Je ve vybornem stavu a bylo garaľované v zimním období. V cene 72.500 CZK, jsem ochoten i dohodnout se. Tento vuz má pravidelné kontroly taky olej, filtry, kapaliny, brdy . Vuz má i dve sady pneumatik tedy zimní a letní, jenom jedni elektroni .
Pokud si chcete koupit vuz muzeme se sejit v Lagos – tam ziju a bydlim, jih Portugalie nebo v Lisabon – tam taky pracuji toz hlavni mesto Portugalie . Chci vedet, jestli se muľeme setkat jen mi to treba dat vjedet tyden vopred. Je to jen na Vas. Pokud se nemuľete uvolnit ze prace ľádný problém, muľeme najít jiné reąení. Kdykoli muľete poslat e-mail, máte-li daląí otázky, pokusím se odpovedet co nejdríve.

Není to nějaký podvod? Děkuji za radu

Nejlepší odpověď
Deli

Jsou to podvodníci, spoléhají na to, že jim pošlete zálohu třeba 30.000 Kč na přepravu vozu do ČR – tu z Vás budou mámit v dalších mailech – a pak se po nich slehne zem.
Manžel asi před rokem na oko na takové jednání přistoupil, napsali mu, že auto stojí ve Skotsku v nějakém městě a on odpověděl, že tam jede příští týden s kolegou služebně, tak se na auto podívá a případně ho rovnou osobně převezme. Víc se mu neozvali.

Další odpovědi
tom004

Je.Takové e-maily ihned mažu.

WeeBear

I kdybych měla peníze na ruce a tohle by byla cena, za kterou bych to auto už nemusela nikdy koupit, tak bych do něčeho takového nešla.
Nemusí to být nutně podvod, ale když chce prodat auto v ČR a vy si máte přijet do Lagosu, nebo Lisabonu, tak by to na vás v ČR stejně přepsat nemohl, na přepis se, mám dojem chodí zároveň s majitelem a pokud máte přijet vy za ním, je to přece nemožné..

ReHu

Nevěřím podobným informacím.

kropitko

Na 100% je to podvod, už jsem psala e-mail jak majitelům sauto.cz, tak jsem to oznámila na PČR. Nedávno jsem pomáhala sehnat vůz známému a z 15 aut, které jsme vybrali, nám na 10 aut poslali podobný e-mail. Skutečně se jedná o podvod.