Avatar uživatele
terry

Hrozí nějaký postih lidem, kteří vědomě ohrožují ostatní lidi nákazou?

Viz nedávno zveřejněný přípar poradce prezidenta nebo taxikáře, který 3 dny vozil klienty, i když měl příznaky nakažení.
Včera v prodejně míjím mladíka, který si kýchnul přímo do dlaně a spousta prskanců letěla i mimo. Nechci ani myslet na to, že rukama vybíral z boxu pečivo.
Asi omezím i nákupy na nutné minimum.

https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/naka­zeny-prazsky-taxikar-vezl-nejmene-90-lidi-40316153?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_cam­paign=null


Ale když jsou někteří nezodpovědní sobci (včetně těch, co jeli lyžovat do Itálie, když na ni šetřili půl roku a víc je nezajímalo), tak nějaká hrozba pokuty či vězení je asi malá páka.

Upravil/a: terry

Zajímavá 0 před 1478 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Ano, za vědobé šíření nakažlivé nemoci hrozí trest až 12 let odnětí svobody. Kdo poruší povinnou karanténu po návratu z Itálie, může zacálovat až 3 melouny.
https://tv.id­nes.cz/domaci/ba­bis-koronavir-pokuta-3-miliony.V200306_151­819_idnestv_tjz#ut­m_content=freshnew­s&utm_term=po­kuta%203%20mi­li%C3%B3ny&ut­m_medium=hint&ut­m_source=sear­ch.seznam.cz

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Takže musím chtě nechtě upravit všechny odpovědi, jelikož nejsou pravdivé.
Pokud uvádíš příklad taxikáře a ten byl nachlazený, nevěděl o tom, že je nakažlivý, tak se ničeho nedopustil.

Odpovědi, které napsali ostatní se týkají jen toho případu, kdy je osoba obeznámena se svým zdravotním stavem a vědomně nedbá na doporučení lékaře nebo na nařízenou karanténu.

Jen malý příklad, pokud budu HIV pozitivní a rozdáme si to na gauči, ale já nevím, že jsem nakažený, tak je to pro oba smůla. Pokud se však léčím nebo mi lékař tuto diagnozu sdělil, poučil mě zároveň jak se mám chovat a pokud toho nedbám, dopouštím se trestného činu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Už to tu máš. Trzák na to myslí paragrafem šíření nebezpečné nemoci. Pozor ovšem na to, co jsou ty „příznaky“. Kdy nemocný mohl a měl vědět, že je nakažen právě tyakovou nemocí. Já zase potkal na zastávce chlapa, kterej házel hemráky kolem sebe, navíc smrkal po „čínsku“, rovnou na chodnik. Ten byl opravdu na přesdržku…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Samozřejmě! (už se to tady řešilo)

P.S. Jsou třeba alergici, kteří prskají a kašlou a ví, že to není nějakou novou infekcí – obávám se, že v dnešní době je přesto někteří budou napadat. Lidi neblbněte!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Smack

Začíná parodie na resident evil, takže bez postihu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Záleží zda jej někdo práskne a poté o koho se jedná na př. bezďák by nezchudl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Jedná se o trestný čin šíření nakažlivé nemoci. Pokud nemocný koronavirem někoho nakazí, jedná se o ublížení na zdraví, případně těžké ublížení na zdraví.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… lobotomie je zakázaná, nic jiného na ně nefunguje …

před 1478 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek