Avatar uživatele
dgfdgf

Proč se hodně kapel, třeba Slipknot, vizuálně (oblečení, různý obrázky atd) opičej po kapele Korn?

hodně kapel, třeba Slipknot, se vizuálně (oblečení, různý obrázky atd) opičej po kapele Korn, ti se zase opičej po Cannibal corpse. Kdo tenhle vizuální styl vymyslel?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3268 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Corfe

To není úplně jednoduchá otázka. Ono šlo o postupný vývoj. Nejdříve kapely hrály jen tak. Kluci na pódiu hráli a zpívali a to bylo všechno. Jenže velmi rychle jim začalo docházet, že to nestačí, zjistili, že nestačí jen mít dobrou muziku, musí mít přidanou hodnotu.

A tak, zatímco některé skupiny se vydaly směrem více či méně divadelního ztvárnění koncertního vystoupení (Pink Floyd, The Velvet Underground), jiné se rozhodly vystupovat v zajímavých až excentrických kostýmech (David Bowie a jeho Zuggy Stardust) nebo i v maskách (poprvé snad, když Peter Gabriel s Genesis vystoupil v dámských šatech s liščí hlavou – a tehdy se o nich začalo psát a stali se známými).

Ale co se týče toho klasického metaláckého vzezření (černé kožené oblečení, cvočky etc.) tak věřím, že s tím začali Judas Priest, protože jejich zpěvák Rob Halford jakožto homosexuál rád navštěvoval sex shopy a získal tam inspiraci na vytvoření kostýmu, který se pak stal vzorem pro celou metalovou generaci a to z velké části platí do dnes.

Netvrdím, že kapely, které jsem zmínil, byly úplně první, ale rozhodně byly jedny z prvních a hlavně ten který prvek (který jsem jim přisoudil) jako první masově proslavily.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

tak teda nevím, kdo ti řekl, že se Slipknot opičej po Korn
já na nich nevidím žádný opičení, protože každá jejich
maska je originální to za prvý a můj názor je ten, že
každá skupina si to vymýšlí sama :))
5 nejvýraznějších maskovaných kapel :
http://g.cz/5-nejvyraznejsich-maskovanych-kapel
Doplňuji:
http://www.me­tallum.cz/forum/vi­ewtopic.php?t=1667
http://i43.ti­nypic.com/ziu7vr­.jpg
K impresionis­tickému post-rocku nejslavnější islandské kapely našli tvůrci přiléhavý vizuální styl.
http://www.stu­dentpoint.cz/fi­les/adriana-editorka-hudba/alena-fialova/akropo­lis/inni-d-web-event.jpg

stačí..

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JájsemRaibek

A co takhle začít otázku tím, že napíšeš poslední větu, která je tázací.
Takže:
Kdo tenhle vizuální styl vymyslel?
hodně kapel, třeba Slipknot, se vizuálně (oblečení, různý obrázky atd) opičej po kapele Korn, ti se zase opičej po Cannibal corpse.
To cos napsal ty, nemá hlavu ani patu a navíc odpovědět se dá na otázku a tou jsi ty nezačal. Počítej, že ti otázku smažou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Pro mně s tím začali KISS s nalíčenými obličeji (démon, kocour, starchild a sex symbol) no a šokujícími estrádními kostýmy, ohni a kouřovými efekty…dříve nikdo v takovém rozsahu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

prostě to nechápeš vymýšlej si to skupiny samy
a každá z nich mají svýho stylistu nemá asi cenu
se o tom s tebou bavit, nebo ti to vysvětlovat..
barvy v tom nehrajou žádnou roli dyť přece slyšíš
o čem zpívaj ne, tak někdo má červený hadry a
jinej zas černý :))
když ti to není jasný tak si něco přečti..

před 3268 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

vizuální styl je přece jejich image ne ??
to jsou ty masky a jejich oblečení tomu
nerozumíš ?

před 3268 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dgfdgf

já myslim vizuální styl jako ty barvy nebo já nvm jak to vysvětlit, prostě když se podíváš na slipknoty, korny, cannibal corpse, soad, drowning pool, tak vidíš že vizuálně maj něco společnýho a mě by zajímalo kdo to vymyslel

před 3268 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dgfdgf

taky by mě zajímalo jestli ten styl má nějakej název

před 3268 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dgfdgf

briketka10: já se neptám na masky ale na ten vizuální styl

před 3268 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek