sdesigner

Hladky diesel z TDI?

Mam taku cisto polemicku otazku. nikdy by som to nespravil lebo neviem si predstavit zeby moje 1600kg auto tahalo bez Turba a este k tomu tu v Aloach kde som. ale tak ma napadlo ak by niekto bol ochotny obetovat vykon v prospech spotreby co by k tomu potreboval okrem vynatia turba? Predpokladam ze aj riadiaca jednotka by sa musela preprogramovat. Bude to stacit ci este nejake upravy si motor vyzaduje?
Doplňuji:
Mam Superb 1.9TDI…ako vravim na mojom by som si to isto nedal spravit. aj tak mam priemernu spotrebu 5,8 tak co si mozem viac priat :) ale ak sa nemylim hladke diesle maju spotrebu nizsiu.cim to je?

Nejlepší odpověď
honza19hk

záleží co to je za auto ,něco jiného je přeprogramovat starou jednotku a něco jiného je novou kde je plno čidel a elektroniky jako takové. Co to máš za auto a obsah motoru ? pokud to je nějakej 2 litr a více vymontování turba by nemuselo být tak znatelné.Samozřejmě že naf´ták bez turba je horší než s turbem a to i přes to že diesly jsou dělané na sílu narozdím od benzínu.

Nicméně vymontováním turba spotřebu nesnížíš,naopak. Bude to brát víc nafty aby to mělo sílu.

Um ý Tatry 815 se podělalo turbo,tak jsem ho vymontoval a napojil to přímo,tatrovka žrala místo 30 s turbem 35–40 bez turba na stejným úseku a stejně analožená,takže bych to bejt tebou nedělal. Výrobci moc dobře vědí proč tam turbo dávají. naf´ták bez turba je k prdu.Teda pokud nemá nějakej velkej objem motoru. např tatra 813 8×8 bez turba( 18000ccm) žere 60l/100km a výkon je nějakejch 190kW x tatra 815 8×8 TDI (15000ccm) žere 50l/100km při výkonu 250kW. takže asi tak. U ososbáků to bude dost podobný.

Další odpovědi
RedBox

Turbo samo o sobě spotřebu nezvyšuje. Pokud by si ho chtěl nějak vyndat, musel bys oblbnout řídící elektroniku. A zvýšila by se spotřeba, protože turbodmychadlo výkon přidává, při stejném množství paliva. Řídící jednotka by poznala úbytek výkonu a přidala by palivo. Takže bych to radši nechal s turbem