monica.k

funguje hořčičná maska na vlasy?

Má urychlit růst vlasů, nevím jestli do toho chci obětovat svůj čas. (nepište odpovědi typu: nezkoušela jsem to ale v ZÁDNÉM případě to nemůže fungovat…)
Napište své vlastní zkušenosti, případně o jaký kus vám vyrostly.
Doplňuji:
Asi jsem vám to špatně vysvětlila.. Není to z hořčice ale z hořčičného semínka, cukru, oleje, žloudku a horké vody. Ne že bych si patlala hořčici na hlavu a čekala házrak !! Předpokládala jsem že když napíšu „hořčičná maska“ ty co s tím mají zkušenosti budou vědět že si na hlavu nechci kydnout hořčici… Proto jsem také psala odpovídejte jenom ti kteří s tím mají zkušenost :)

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
gecco

nefunguje

Já tedy používám hořčici jako koření a nebo ´přílohu´ (s vysokou spokojeností – chutná mi)…
😁
Pokud nechceš odpověď – „nebude to fungovat“, tak si ji nečti (už jsem ji stejně napsal) – a vyzkoušej si to, zřejmě ti nastačí říct: „Moničko, nesahej na rozpálená kamna, spálíš se“ – stejně si sáhneš…
😁
OK – šáhni si i na hořčici, vyzkoušej si, že nefunguje…
___
Asi napíšu návod, jak použít na pleťovou masku ho*na, k tomu ´tisíce´ děkovných dopisů – nekerý ty baby fakt skočej na každej špek – zejména ten nízkotučnej…
😁
Doplňuji:
Vím co je hořčičná maska (resp. početl jsem si – před tím rejpnutím)…
Ty ale zřejmě znáš jen ´plnotučnou v kelímku´ (k vaření se používá dokonce i samotné hořčičné semínko, buďto celé nebo čerstvě drcené) – asi neumíš moc vařit, viď??
😁
Problém těchto masek tví ve dvou věcech.

  1. nikde není testována a definována jejich prospěšnost, dokonce ani neškodnost – nikdo nic takového negarantuje, neexistují žádné relevantní studie – jen ´JPP´
  2. nikde není definováno, za jakých podmínek (na jaké vlasy, na jakou pokožku…) je lze nebo nelze použít

___
Hele – je mi vcelku jedno, co si na sebe budeš nebo nebudeš patlat a kam – akorát bych nerad, aby tvůj další dotaz na nějakou takovou poradnu zně asi takto – „nezodpovědným patláním si na sebe čehokoli jsem si přivodila vypadání vlasů, vitiligo, atopický ekzém, úporné akné“…
___
A jen tak mimochodem – rozhodně nestuduj farmacii – jinak se nebudeš divit, co všechno kosmetické přípravky obsahují (ad ta ho*na)…
😁

Tímto odpovídám nejen na tvé Doplnění, ale i tvou ´vnitřněpoštovní zprávu´ – takže budeš-li mít potřebu, pokračuj v Diskusi…
😉

Další odpovědi
Drap

nefunguje

Na růst vlasů nefunguje určitě. Kůra z hořčičného semínka, může částečně ovlivnit vzhled vlasů.

milablond

funguje

Ja jsem zkousela jednou, ale to paleni, ktere se melo dostavit, se nedostavilo, tudiz to ani nemuze fungovat. Paleni ma rozproudit krev na pokozce hlavy a tim zrychlit ten rust. Koupila jsem si jiz namlete seminko, takze bylo dostatecne jemne, sama bych to takhle nerozemlela. Pak uz jsem to nezkousela.
Doplňuji:
Omylem jsem dala funguje, ale nefunguje :)