zzzzz

Fotil jste se někdo na nový doklad u fotografa, a ne na úřadě?

Potřebuji novou občanku, mám ale panickou hrůzu z focení na úřadě. Loni v létě mě tam fotili na pas a ten se stydím ukázat i sama sobě, no hrůza. Fotila mě z půl metru, hlavu mám úplně deformovanou, jak když se člověk dívá přes kukátko ve dveřích. Pas jsem zahrabala na spodek šuplíku, ještě že je ten Šengen 🙂
Úřad nabízí možnost nechat se vyfotit u fotografa a ten pak fotku pošle datovkou. Nevím kam jít dříve, zda k fotografovi nebo podat žádost na úřad???
Vyřizoval jste to tak už někdo???

Nejlepší odpověď
iceT

Pokud se první foto na úřadě nelíbí,nevyho­vuje,lze požádat o další vyblejsknutí a pak si vybrat,paní úřednice vám to na monitoru ukáže.Zkušenost z loňského listopadu.K tomu trestanci-opravdu tam jen chybí ty černé cedulky co známe z amerických filmů při zatýkání,sestra od mého partnera na fotce v OP dokonce vypadá jak nějaká feťanda,partner si nechal dělat nový OP pár let nazpět,přišel na úřad s dvěma svýma fotkama,a nepřijali mu je.

Další odpovědi
redy

Nedávno u fotografa ale foto taky nedopadlo dobře, až když sem přišla dom a viděla sem se v zrcadle tak sem začala obdivovat umění ty fotografky .)

briketka10

já u fotografa a zbytečně jsem
platila 115,– Kč za čtyři hrozný
fotky, přesně jak píšeš jsem
na nich zretušovaná a sama
sebe nepoznávám, vyfotím se
líp mobilem než oni v tom studiu
jenže takový foto být nesmí ☹

Damiana

Fotku jsem si nechala udělat nejdřív a pak zašla na úřad s vyplněnou žádostí. Fotila jsem se u fotografa a ta paní, co mě zvěčňovala s tím dělala šílené dusno. Zuby ne, úsměv ne, hlavu zpříma jak voják, vlasy z čela, oči dokořán… Výsledek byl tak „úžasný“, že na té fotce mě nepoznala ani má vlastní matka:-) No, hlavně, že to bylo podle předpisů. Ale kdyby někdo opravdu kontroloval totožnost podle fotky, tak mám tutově smůlu.

da ny

Před týdnem mne fotili na úřadě (jiná možnost nebyla) – výměna OP pro změnu trvalého bydliště.
I sebekrásnější modelka vypadá jako trestanec :D
Je to doklad, neřešila bych jak na něm vypadám.
Můžeš si vybrat, zda bude v OP uveden rodinný stav.
Čip nepotřebuji, tak jsem nedoplácela 500Kč, jen 50,– za správní poplatek.
Doplňuji:
Fotografie od fotografa jsem nesměla mít…

marci1

Fotila jsem se i na úřadě i u fotografa a věřte, že to bylo asi úplně stejné ( tedy strašné ). Znáte někoho, kdo by byl spokojen se svojí fotografií v OP nebo pasu ? Já ne. 🙂

Questman

Naposledy někdy v září 2013 jsem si dělal fotku na úřadě a fotky od fotografa mi nepřijali. :(

bolak

focení na doklad totožnosti si máš užívat, a né se ho bát > http://www.lou­pak.cz/video/ze-sveta/1342-usa-jak-je-to-s-focenim-na-urade

gaja

Já jsem se chtěla dát vyfotit u normálního fotografa na klasické 4 malé fotky a oni mi řekli že už se to tak nedělá, že si mě vyfotí rovnou na úřadě nějak úplně spešl. Klasické malé fotečky se už nedávají.

zzzzz

Briketko, chtěla jsem tě opalcovat a ono mi to napsalo, něco jako že si obdrželo maximum hodnocení, co je to za blbost???

briketka10

zzzzz
je to to nové pravidlo, že
můžeš každému jednomu
dát jen pět bodíků a to
jsi právě už udělala, tak
nezbývá než si pamatovat
s tím bodíkem na zítra 😁

briketka10

zzzzz
netrap se já jich mám dost
jdi spinkat s čistou hlavou..

zzzzz

zítra všech 5 neboj. Kdo zas vymyslel takovou kr@vinu??? Proč jen 5???