Julie

Fast Food ??

Komu z Vás tohle jídlo chutná..někdy teda spíš skoro vždy jsou v takovýchto podnicích fronty aby jsme si mohli dát jídlo s fritézy..

Nejlepší odpověď
LuciJe

Fronty a fakt, že spoustě lidí takové jídlo chutná jsou způsobeny našimi dávnými instinkty – vzhledem k tomu, že jsou jídla smažená, mastná a dá se říct, že se po nich „tloustne“, probouzí podle některých vědeckých studií instinkty zakořeněné v člověku od dob, kdy jeho hlavní životní náplní bylo sehnat jídlo, aby přežil. Čím výživnější jídlo tehdy sehnal, čím víc se mu podařilo v průběhu teplých měsíců přibrat, tím vyšší byla naděje, že přežije období méně příznivá, zimní.

Dnes už na zimu tloustnout nepotřebujeme, ale tyto instinkty v sobě máme stejně zakořeněné a na podobné jídlo tedy reagujeme tak, že ho vyhledáváme. K tomu jsme však navíc vybaveni moderními poznatky a vědomostmi o tom, že toto jídlo není zdravé, kterým onen pravěký instinkt dokážeme utlumit – pokud chceme.

Další odpovědi
Lencis

Rychlé občerstvení (též fast food podle originálního pojmenování v angličtině) je druh veřejného stravování, založený na rychlém výběru, prodeji a konzumaci stravy.

Jen těžko tedy můžeme v tomto zařízení hledat např.: Bio těstoviny s Ragú z antilopy na rozmarýnu a pečené cibulce, Filet z candáta s jemnou francouzskou omáčkou nebo Mušle na portském víně se šunkou a smetanovým přelivem…

Hold fritéza je rychlovka a dnes se šíleně spěchá… já osobně si ráda zajdu na večeři do kvalitní restaurace na výše zmíněné lahůdky, ale když mám stihnout rychlý oběd bez zbytečných cirátů klíďo zajdu i do mekáče či KFC 😁

vilda

rychlé občerstvení

Nuk nuk

Mě osobně nikdy moc nechutnalo. Pokud jsem někdy musela v něčem takovém jst, obvykle jsem si dávala saláty. Posledn dobou mi to ale naštěst nehroz.

anonym

jak kdy. Když mám opravdu hlad a nemůžu si časově dovolit sednout si do restaurace, tak je to určitě vhodná varianta. Občas z nich jídla nejsou špatná, i když pravda je, že zdravá taky 2× nejsou.

masaa

Mě tato jídla nechutnají a proto tam nechodím.Ale nikomu to nehaním,když jim to chutná…