Monie

Zdravá výživa. Začínám mít problémy s žaludkem. Mohla bych dostat nějaké rady?

Bylo mi řečeno, že to je z jídla, že nejím moc pravidelně a teplé jídlo mám až na večeři. Když se najím, mám pocit hladu a sytosti zároveň. Snažím se jíst a dostatečně pít i po ránu. Může někdo poradit, dát mi tip, nebo jen odkaz na stránku kde se dozvím víc? Odpovědi že si mám zajít k doktorovi si nechte prosím až bude nějhůř.

Nejlepší odpověď
Nikkol

Mám dobré zkušenosti s 100% aloe vera ( nemyslím ten džusík ale extrakt z aloe – stojí skoro 1000 Kč litr) a pak mi dělá moooc dobře na žaludek čerstvě vymačkaná šťáva z pomerančů s čerstvým zázvorem. Ten zázvor je úplně zázračnej.

Další odpovědi
anonym

nemusíte hned k praktickému lékaři, zkuste gastroporadnu

FOX.IK

Jsem nutricni asistent, jestli mate zajem napiste mi do zpravy podrobnosti a ja vam poradim.
Doplňuji:
Nejlepsi je, ze me vubec nenapadlo, ze by to mohlo byt brano jako reklama. Jelikoz se tim ani nezivim a mam to pouze vystudovany, hezkej svet, kdyz clovek nemuze pomoct aniz by ho hned nekdo neosocoval z buchvi ceho. Radsi slecne napisu zpravu

arygnoc

FOX.IK: reklama? naposledy dúfam.

ku problému:
jedzte keď máte pocit hladu, teda viackrát denne, trebárs i ovocie, zeleninu, nie fastfood!, inak na čo máte chuť (termín „zdravá výživa“ je blbosť, viď. ako po tom hneď skočil nejaký poradca).
Najlepšie aj niečo teplé (káva nie je jedlo).

Pozor na stres – ten je mnohokrát horší ako zlá strava.
Venujte jedlu ČAS (naučte sa hovoriť: „Teraz jem, teraz neotravuj“).
Povýšte jedlo na obrad, spravte si pri tom pohodlie.

Malo by to pomôcť, nie hneď, je to iba vec návykov.

FOX.IK

Jeste bych tady poopravila arygnoc, pocit hladu do jiste miry neni prirozeny fyziologicky stav, tudiz se ma jist tak aby tento pocit nenastal (To same s zizni), jelikoz pri nem take klesa glykemie (hladina cukru v krvi) a vy se pak prave citite hodne unavena