hippeace

Fakturační adresa na trvalém bydlišti což je úřad, není to problém?

Zdravím mám trvalé bydliště na úřadě, potřebuji si do bytu u strejdy u kterého mohu chvíli bydlet koupit nějaké věci aby se tu dalo bydlet a nevím jakou mám dát fakturační adresu? Může to být adresa úřadu nebo strejdovo? Nezadělám někomu z nich na problém?

Filip84 – zajímavé dedukce :D ale dluhy nemám. Jen jsem se prostě dostala do stavu kdy jsem byla vyhozena ze dne na den z baráku a jaksi v téhle době není jednoduché si najít tak rychle bydlení v lokalitě blízko k zaměstnání a za normální peníz. I sociální byty a ubytovny jsou plné k prasknutí, i když to je pro mne osobně poslední možnost.

Odpovědi
rrihamirek1

Uved adresu bytu strejdy. Jedna se jen o adresu, na kterou se fakturuje castka. Adresa uradu jako fakturacni je dle me naprosta blbost.

Filip84

„Trvalé bydliště“ neexistuje, existuje adresa trvalého pobytu. Ano, adresa trvalého pobytu může být, rovněž, na tzv. sídle ohlašovny, nebo sídle zvláštní matriky.

Trvalý pobyt můžeš mít, není to povinné. Pokud máš trvalý pobyt na terrainu České republiky, plynou Ti z něj práva a povinnosti, např. povinnost platit zdravotní pojišťovně měsíčně částku, pokud jsi tzv. osobou bez zdanitelných příjmů, no a nebo výkon některých práv je spojen s existencí trvalého pobytu, např. právo evidovat se jako uchazeč o zaměstnání na úřadu práce, nebo Ti bez trvalého pobytu nevydají řidičský průkaz.

Trvalý pobyt nemá se skutečným pobytem nic společného, z pouhého trvalého pobytu neplynou žádná práva k objektu či nemovitosti (§ 10 odst.2 zák­.o evidenci obyvatel).

Jest-li adresa skutečného pobytu osoby odlišná od adresy trvalého pobytu, je nanejvýš vhodné, aby taková osoba, skrze matrikáře, zadala do systému evidence obyvatel tzv. doručovací adresu, nebo, expressis verbis, adresu, na níž mají být doručovány písemnosti podle jiného právního předpisu (§ 18 odst.1 lit.d) zák. o základních registrech).

Fakturační adresa je, obvykle, věcí disposice dispositivního práva smluvních stran na základě legální licence, a s ohledem na tu skutečnost je taková disposice věcí obchodního tajemství, a v případě doručování listovní nebo balíkové zásilky držitelem poštovní licence, věcí tajemství poštovního.

Nenapadá mne, proto, proč by z toho měl mít někdo problém.

Pokud je na Tvou osobu nařízen výkon rozhodnutí, ať už formou soudního výkonu, nebo exekuce (což, tak nějak, z obsahu dotazu praesumuji, nepřijel jsem tady na kašpárkovi), tak buď klidný, on si Tě exekutor najde, pokud Tě bude potřebovat najít in personam.

Obvyklý modus operandi výkonu rozhodnutí exekutorem je: účty, pokud na nich není dost, mzda či plat & srážky z platu či mzdy, pokud by to bylo na dlouhé lokte, zaknihovaný majetek (Grundbuch & nemovitosti, registr vozidel & motorové vozidlo…), a až když z tohoto není kde brát, pátrání po skutečném pobytu povinného, pro případ eventuální mobiliární exekuce.

Ale než k ní přistoupí, tak si zjistí, jestli bude co brát, protože jsou s tím spojené náklady a exekutor je, vlastně, normální businessman. Samozřejmě, jsou i exekutoři abnormální, Ti ti provedou mobiliární soupis jako první, anžto „to je jen začátek, by hříšník povolil“. To je ale, zase, jiná kapitola.

https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2000-133
https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2009-111

da ny

Internetový obchod Vaše „trvalé bydliště“ (úřad) ověřovat nebude. Zajímá ho jen, zda uvedená adresa existuje. Dále e-mail a telefon.
Já bych v objednávce vyplnila své jméno a strýcovu adresu, na kterou bude zboží dodáno.
Fakturační adresu vyplňovat nemusíte (bude automaticky na dříve uvedenou adresu). Pokud neplatíte objednávkou někomu dárek, nejste OSVČ (nebudete fakturovat do nákladů). Dodací adresa také nebude jiná/odlišná. Stačí vyplnit 1× adresu (u strýce, zároveň dodací a fakturační. Faktura přijde na Váš e-mail nebo bude v balíku, s doávkou nábytku apod.

Filip84

hippeace: No, dobře, to je, samozřejmě, možné, v zásadě je to absolutně nepodstatné, jestli máš dluhy, nebo nemáš, jestli máš nařízený výkon rozhodnutí, nebo nemáš, nebo podobné okolostojíčnosti.

Pak ale absolutně nechápu, v čem má spočívat sedes materiae problému, nebo risika, které má fakturační adresa na skutečnou adresu, spočívat?