bolak

Existujou nějaký kalhoty, který by vypadaly jako normální rifle ale byly zároveň nepromokavý?

Nejlepší odpověď
zjentek

jsou tady takové „skororifle“ ,)
http://www.hubert-hunting.cz/astri-hunt-kalhoty-arlberg-schoeller-p-820.html

Další odpovědi
kavac

Pravděpodobně by byly vhodné kalhoty z materiálu Goretex či podobných. Ale asi to nebude vypadat stejně jako rifle. Důležitá je kvalita nepromokavého materiálu s ohledem na jeho prodyšnost (množství membrán).
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Go­re-Tex

A.d.a.m.

Zkus modelovou řadu Commuter od Levisu. Jedná se o speciální druh džínoviny, který je navržen pro cyklisty tak, aby nepromokli.

Ukázka na https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ZtbRy0j6hmA.

Zrovna mají ve slevě třeba na http://www.qu­eens.cz/wear/37935/15/­levi-s-505-commuter-straight-fit/

honza19hk

namoč je do hydraulickýho oleje.

anonym

Vím, že dříve se používala na takové „hurá akce“ stanová impregnace. Vůbec si ale nedokážu představit, jak by se chovala na riflovině. Jisté je, že po praní bys to musel stříkat znovu. Raději to nejdřív vyzkoušej.

rigormortis

Nemyslim si, že by se daly koupit.
Ale jak psala Ocko…kup si spoustu sprejů s impregnací, postup by měl být takový, že je vždy nastříkáš, necháš zaschnout a vypereš, asi po třetím nebo čtvrtém cyklu by měli být dostatečně impregnované.
Já osobně si impregnuju na podzim akorát spodní lem kalhot, aby nenasákl vodu.

bolak

zjentek: hmm, s takovou cenou mám tak maximálně na dámský kraťasy..

bolak

rigormortis: Přesně na to to potřebuju, máme tu cca 20 metrovej travnatej úsek kterej napojuje polní cestu na chodník. Jaro, podzim a zima není problém, ale v létě je tam nesekaná tráva nad kolena, takže každý ráno vyjdeš a po projití tady tý části, když je po dešti nebo i když je to jen rosa, tak se to všechno nasákne do kalhot a je to jako kdybych se s nima někde vykoupal. A brát si další kalhoty a převlíkat se někde na náměstí se mi fakt nechce :)

honza19hk

než schánět nepromokavý rifle není lepší to vzít křovińákem a udělat si posekanou cestičku. 20m máš hned.