Kepler

Existuje vůbec nějaký topinkovač na normální krajíc českého chleba?

Všecko je to na nějaké miniaturní krajíčky délky 10 cm. Asi na nějaké veky. Tak jsem na e-shopu koupil Bravo Long, v domnění, že je to i na delší krajíce, aniž bych musel krajíce ořezávat. Štěrbina dlouhá jak cyp. Ani náhodou. Přišlo mi monstrum dlouhé 40 cm, kde jsou dvě skupiny 10 cm topných drátů vedle sebe a mezi nima nic. Takže delší krajíc zase neopeču, ale dva malé kousky vedle sebe ano. Už jsem z toho na Chocholouška. Je to už můj třetí toaster a všechny stály za prd. Co s tím paskvilem za 700.- mám dělat? Ani se z toho ten toust nedá bez pomocí nástrojů vyndat, páč je utopený uvnitř. Vrátit bez vysvětlení? Jakou mám jistotu, že mi vrátí peníze?

Nejlepší odpověď
Dochy

Myslím, že jsem našel řešení. Kontinuální topinkovač. Jen si nejsem jistej, jestli Ti za 15000 nepřejde chuť.

Pokud najdeš řešení (levnější) určitě dej vědět.

Pro rodinu někdy dělám topinky v troubě. Troubu na grilování a na rošt nasázím krajíčky co se vejde. Jen je třeba hlídat a otáčet.

V tom klasickým topinkovači buď furt otáčím abych opekl všechny rohy, ale stejně je střed nejvypečenější a nebo krajíčky půlím. Ale to zas trvá.

Další odpovědi
dubraro

Topinkovač (toaster) je stavěný na toastový chleba, což jsou čtvercové krajíčky cca 10×10cm. Když chci opékat běžný chleba, vkládám poloviny krajíců řezem dolů, pak se rovnoměrně opečou a po konci opékání je topinkovač vysune tak, že je lze rukou vyjmout.

Vojta24

Jistě, že existuje a dá se sehnat i mnohem levněji, než za těch zmíněných 700 Kč

Třeba tento:

ORAVA HR-108 viz https://www.ob­chody24.cz/to­pinkovac-orava-hr-108
kde to máš za 520 i s dopravou (tu mají teď zdarma) … dáš do toho dva běžné krajíce.

Na Alzu bych ani nelez, tam je vše vždy předražené, myslí si tam, že stačí vrznout 5× denně otravnýho ofona do bedny a hned je z nich luxury boutique 🙂 Na zbozi.cz najdeš vždycky výhodnější shop než alza prakticky k čemukoliv.

Drap

Řešil jsem ten samý problém. Měl jsem topinkovač, jednoduchý z dob totality. Vešly se tam bez problémů dva krajíce. Bohužel snad po třiceti létech dosloužil a adekvátní náhradu jsem nenašel. Od té doby nezbývá, než dělat topinky poloviční.

Hufnágl

Není nad topinkami opečené na sádle v pánvi, ale proč kupovat nové, a drahé, když se dají pořídit i za zlomkovou cenu.

Zdroj: https://www.sba­zar.cz/hledej/to­pinkova%C4%8D

Edison

Tady si vyber, čéče:

Zdroj: https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=toaster&i­e=utf-8&oe=utf-8&rls=%7Bmoz:­distributionID%7D:%7Bmo­z:locale%7D:%7Bmoz­:official%7D&tbm=is­ch#imgrc=awmZu­IPtlGzkMM

Schluker

Existuje jich poměrně hodně. Například zde:

https://m.alza­.cz/topinkova­ce/18852350.htm?pa­ram=19630-239758491

Dochy

Vojta, Edison: Máte něco z toho opravdu vyzkoušené? Aby to nedopadlo tak jak Kepler píše: uprostřed zůstane chleba bílý…

Kepler

Obávám se, že to bude stejný případ, jako u toho mého Brava – na 10 cm krajíčky.