bolak

Existuje nějaký způsob, jak někomu poslat balík na dobírku, aniž by se dozvěděl mé jméno a bydliště?

Doplňuji:
Takže já když někomu pošlu na dobírku balík, a vyplním smyšlené jméno, ale uvedu správné číslo účtu, tak příjemce balíku předá poště peníze, pošta je pošle na daný účet a příjemce se ve skutečnosti nikdy nedozví komu peníze poslal?

Nejlepší odpověď
jirkajirka

Nejde, jak bys dostal peníze z dobírky. Jedině adresa Tvého kamaráda kterého nezná. A hlavně jen hlupák by platil dobírku když neví co tam je a od neznámého.

Další odpovědi
led

Na vymyslené meno na doručenke za dobierku nepríde peniaze za platbu. Jediné slušne ´anonymné´ riešenie je požiadať priateľa/priateľku o jednorázové prepožičanie mena a adresy, prirodzene platba bude odovzdaná napísanému odosielateľovi, ale to je už váš problém ako sa k peniazom dostanete.
Tento spôsob som použila u jedného nášho kolegu užívateľa pri jeho výhre na slovenskej stránke odpovedí. O tomto „podfuku s menom“ bol odo mňa vopred informovaný. Zásielku prevzal a uhradil.

Hamon

Jde to napůl – pošta neověřuje totožnost odesílatele a peníze z dobírky lze poslat na bankovní účet.
Ovšem pokud bude mít právní důvod, majitele účtu si dokáže zjistit.
Doplňuji:
Ad doplnění – ano, přesně tak. Pošta to pošle na účet, který vyplníš na dosílkové poukázce.

anonym

Si napiš na doručenku i balík vymyšlené jméno i adresu. Pošta to nekontroluje. Počítej ale s tím, že ztrátu, poškození balíku nemůžeš reklamovat.

Filip84

Ano.

Musíš si zřídit anonymní prepaid credit card, třeba „BLESKkartu“. Pak na podací stvrzence vyplníš fiktivní údaje a vybrané peníze pošta pošle na účet, který je zcela anonymní.

Nelze to však doporučit, protože je určité risiko problémů se zásilkou / doběrečným, pak bude problém s reklamací a případným správním a soudním vymáháním nároků.

Hamon

oprava: ne dosílkové poikázce, ale dobírkové poukázce :) Typ A.

kablik

bolaku ,pokud mu posíláš bombu, tak raději bez dobírky,je pravděpodobnější že to přijme…

led

jirkajirk, súhlasím s vami, ak ide o neznámu dobierku od neznámeho odosielateľa.
ako vidíte z môjho opisu, adresát bol o tejto zásielke informovaný vopred a aj o dôvode tohto spôsobu.
Toto dotyčný nemôže potvrdiť, pretože oficiálne na tejto stránke už nie je.

led

jirkajirka, ospravedlňujem sa za skomolené meno (vynechané a)