Lukasxxx

Existuje nějaká klávesová zkratka pro nahrazení levého tlačítka myši?

Ahoj, nevíte někdo, jestli existuje nějaká klávesová zkratka pro nahrazení levého tlačítka myši? Pravé lze nahradit tlačítkem vlevo od pravého altu, ale na levé nic nenacházím. :)

Odpovědi
cochee

To samozřejmě závisí na použitém operačním systému. Budu předpokládat Windows, ale samozřejmě nevím nic o jiných verzích, než mám k dispozici a to je nyní Windows XP. Ve WinXP existuje Průvodce funkcemi usnadnění a jeho prostřednictvím se dá nastavit (zapnout) použití numerické části klávesnice tak, aby nahradila myš, namátkou: pohyby kurzoru myši = klávesy 2, 4, 6 a 8 (tedy vlastně „šipky“), klepnutí levým tlačítkem myši = klávesa 5 atd.

Start – Programy – Příslušenství – Usnadnění – Průvodce funkcemi usnadnění.

U jiných verzí Windows nežli XP nevím, zda podobná funkce vůbec existuje a pokud ano, zda se zapíná pomocí podobného Průvodce nebo jiným způsobem. Stejně tak nic nevím o GNU/Linuxu, ani o operačních systémech pro Apple.

Mimochodem, zařazení dotazu do kategorie Internet je nesmysl, to nemá s internetem nic do činění.