dust8

Existuje nabíječka do auta s výstupem na usb-c?

Nejlepší odpověď
Klaproth

Myslíš tohle https://www.al­za.cz/avacom-carmax-2-nabijecka-do-auta-usb-c-bila-d5362078.htm? Tak to neexistuje.

Další odpovědi
Dochy

Kromě kompletu (viz Klaproth) existuje bambilion USB zdrojů do autozásuvky a USB->USB-C kablík si můžeš dokoupit podle Tvých potřeb (cena, kvalita, délka)

anonym

Hele z jakékoliv starší auto-nabíječky MicroUSB si uděláš dokoupením jednoduché redukce USB-C nabíječku, ty konektory mají jiný tvar ale jinak jsou v něm stejné žilky je to prostě jenom předrátované do jiného tvaru a na to stačí levná redukce za dvacet korun viz https://www.a­liexpress.com/who­lesale?traffic­Channel=main&d=y&Ca­tId=0&SearchTex­t=Micro+USB+us­bc<ype=whole­sale&isFreeShip=y&Sor­tType=total_tran­pro_desc&page=1&grou­psort=1

autacek

Stačí jednoduchý konektor (redukce na 5V) do autozapalovače na USB (taková jakoby záslepka s USB zásuvkou). K tomu si již připojíš kablík jaký chceš. Také existuje redukce USB-C na USB mikro konektor.

nyjono

Existuje jich mraky variant a mají je skoro všude.
OMG. To je zase otázka ☹
Tedy za použití redukce. Což není vůbec žádný problém.

anonym

Otázkou samozřejmě je jak RYCHLE chceš nabíjet … pokud skutečně rychle a máš v telefonu nějaký novější QUALCOMM chipset pak se ti samozřejmě spíš vyplatí místo nějaké redukce pro starší nabíječku koupit nabíječku novou která podporuje technologii QUICK CHARGE a ta už typicky bývá rovnou s USB-C konektorem. Pohlídej si ale jakou verzi QUICK CHARGE tvůj konkrétní QUALCOMM chipset vlastně podporuje je jich víc a mají různé rychlosti, různé možnosti rychlodobíjení a přepínání režimů nabíječky, takže třeba verze QUICKCHARGE 2.0 pro tvůj telefon už může být zbytečně zastaralá a pomalá.

anonym

A aby to nebylo tak jednoduché, tak i pokud nemáš QUALLCOM ale máš nějaký novější MEDIATEK také můžeš nabíjet rychle ale ne technologií QUICKCHARGE, pro media tek zase potřebuješ nabíječky s technologií rychlonabíjení Pump Express a ty jsou také v mnoha verzích 🙂 takže je to docela zamotaná situace … o EXYGNOS raději ani nebudu mluvit 🙂

anonym

čili máme díky EU společné nabíječky s usb konektory (vlastně už třemi druhy usb konektorů) ale rychlonabíjení standardizováno napříč výrobci a telefony rozhodně není a je třeba si pohlídat aby bylo v té variantě , kterou tvůj telefon bude vůbec umět využít. Zdá se že nadešel čas aby EU zase vydala nějaké to nařízení o povinném jednotném režimu rychlonabíjení 😁

autacek

George, člověkovi, co má problém obstarat si vůbec vhodný konektor, či nabíječku, je asi zbytečné vysvětlovat mu něco o rychlonabíjení.