Ciri

Lze důvěřovat levnému zboží na Ebay?

Když nakupujete přes Ebay, důvěřujete zboží, které je až podezřele levné, ale prodejce se zdá být v pořádku? Posílám příklad. http://www.eba­y.com/itm/Women-Rhinestone-Flower-Shape-Resin-Collar-Bib-Chian-Necklace-/171471305311­?pt=Fashion_Je­welry&hash=item27ec7c7a5f

Odpovědi
sisssane

Ano, Ebay je spolehlivý obchod. Ta cena je levná protože většina zboží je z Číny, kde jsou ceny nízké.
Z mé osobní zkušenosti je lepší nakupovat rovnou v číně, například zde:http://www.ali­express.com/pre­mium/jewelry.html?g=y&ne­edQuery=n&Sear­chText=jewelry&Ca­tId=0&shipCou­ntry=cz&initi­ative_id=SC_201­41006102151&is­Rtl=yes&SortTy­pe=price_asc&fil­terCat=20000011­4,200000110,200000111&gr­oupsort=1 ,většina prodejců u levného zboží, chce, aby sis koupila zboží v minimální hodnotě 100 kč a potom máš poštovné zdarma. Cesta z Číny do ČR trvá cca. 25 dní. Pokud by jsi měla vyšší objednávku než 500 kč, tak ti česká pošta vyměří DPH ve výši 21% a pokud je větší než 3000 Kč tak i clo, což je 5 až 11 % podle toho jaký druh zboží kupuješ.

Tento e-shop je mnou ověřený. Již jsem zde zakoupil přes 10.000 kusů věcí (samozřejmě na prodej), dokonce je zde i ochrana kupujících jako na aukru. Takže pokud ti prodejce dodá poškozené zboží tak ti vrátí plnou částku peněz.

Záruka na zboží je zde 1 rok, ale reklamace je docela složitá a u levného zboží se nevyplácí, protože zboží musíš zaslat do Číny a poštovné tě na zpět vyjde na cca. 500 kč.