co je to paypall (účet na ebay) a jak funguje?

zajímalo by mě jak funguje účet paypall.

Nejlepší odpověď
quentos

velmi zjednodušeně řečeno se jedná o platební systém pomocí elektronické adresy. Po zadání e-mailu, který máte v systému PayPal přihlášen, a výše částky, kterou chcete poslat, se částka připíše na účet příjemce. Jde o unikátní systém patentovaný vývojáři EBay. Jeho hlavní výhodou je to, že příjemce má Vaše peníze na účtě ihned po odeslání bez ohledu na zeměpisnou vzdálenost mezi vámi, a fakt, že peníze složíte ve své měně (nemusí se tedy měnit) a příjemce je obdrží pro změnu ve své. Nestalo se, že by se při transakci částka jakýmkoli způsobem ztratila, zpronevěřila či nepřipsala. Nevýhody systém prakticky nemá, snad jen požadavky na znalost angličtiny. V České republice tento platební systém zajišťuje ČSOB.

Další odpovědi
kenyrts

tady se o něm dočtete vše co je třeba:

Zdroj: http://www.pa­ypalcz.cz/jak-system-funguje

kazisvět

velmi zjednodušeně lze říci, že PayPal slouží k zaplacení zboží (případně i k obdržení plateb za prodané zboží přes eBay). Funguje jednoduše:

  • zaregistrujete se, přičemž zadáte v systému Paypal číslo vaší embosované platební karty
  • pošlou vám na účet malou částku s kódem
  • kód z bankovního výpisu opíšete, čímž se ověří, že jste majitelem karty vy

… a můžete vesele nakupovat na eBay.com i v mnoha dalších shopech podporujících jako platební metodu Paypal.

LuciJe

K odpovědi Kazisvěta bych jen dodala, že částku Vám nepošlou, ale odečtou (aktuálně se jedná o 50 CZK) a po zadání kódu a ověření karty Vám ji vrátí.