(O_o)

Dožije se kastrovaný muž vyššího věku než muž s genitáliemi?

zajimavy odkaz: https://xman.id­nes.cz/kastra­ce-prodluzuje-zivot-d0h-/xman-styl.aspx?c=A120926­_124152_xman-styl_fro

Odpovědi
dubraro

Statisticky vzato, v průměru, asi ano. Bude méně riskovat, nevyčerpá se bojem o partnerku (a posléze bojem s partnerkou) atd.

nyjono

Proč by měl?

Kryšpín

Genetika, strava, zaměstnání, životní styl, rovněž, jak usilovně, tvrdě buduje kapitalismus, tudíž může a také nemusí.

Ale má to vynikající perspektivu, kastrovaný samec nemá žádné potíže se zvětšenou prostatou.

(O_o)

@nyjono: U zvirat napr. kocek to je i prokazatelne, ze nedelaji riskatni veci. Verim ze i u lidi by tomelo byt stejne ze hormony mladych muzu zejmena v puberte nebudou aktivni ci hodne ztlumeny a nebudou se vytahovat pred holkama aby na ne zapusobili a delat nebezpecne aktivity jako z hecu lozit po strechach, provadet pokusy z ohnem,… Ale i telo musi vynalozit spoustu energie na provoz pohlavnich organu a kyz je nebude mit nemusi se tim zatezovat a bude nejspis zdravejsi. Ne ze bych chtel byt kastrovany, je to sranda mit fufika ne? :)

https://xman.id­nes.cz/kastra­ce-prodluzuje-zivot-d0h-/xman-styl.aspx?c=A120926­_124152_xman-styl_fro

nyjono

To je stejně věrohodný zdroj jako blesk.cz