photon

Dotace na fotovoltaiku i pro bytové domy?

Zdravím, jsem předsedou bytového družstva v Plzni a zajímá nás možnost dotace na fotovoltaiku pro náš bytový dům. Aktuálně dle informací se zdá, že současná legislativa by mohla uvolnit nějaké překážky, které byly dříve ohledně odběrných míst apod., dále nenutnost být podnikatelem v energetice vzhledem k instalovanému výkonu apod., ale nevím jak je to s dotacemi na bytové domy. Máte někdo zkušenost?

Odpovědi
elkon

Něco je zde: https://novaze­lenausporam.cz/by­tove-domy/

Jana5678

Já jsem si požádala o dotaci na tepelné čerpadlo, a ta mi byla proplacena. Fotovoltaiku si platím ze svého na svůj dům. Proto jsem si nedávno na internetových stránkách https://www.za­topime.cz/foto­voltaika specializujících se na fotovoltaiky pořídila celý solární systém. Zatím si nemůžu vynachválit kvalitu, jelikož můj panelový systém je výkonný i spolehlivý, a to vše za velmi rozumnou cenu.

Renikled

Můžete mi prosím někdo poradit ze své zkušenosti, jakým způsobem nejlépe řešit přebytky elektrické energie prosím?

kolacek852

No jestli to chcete mít tak nějak bez starostí, tak můžu doporučit společnost electree.cz , která se nám o prodej přetoků stará. prodáváme díky nim přebytky elektrické energie za spotové ceny. Mám s nimi smlouvu na dobu neurčitou, kdy jim vlastně platím necelých 220 Kč paušál měsíčně. V případě, že by došlo k navýšení ceny z jejich strany, tak bych mohl smlouvu hned vypovědět.

novaklen

Vím, že soused dostal dotaci na fotovoltaiku pro rodinný domek. Jak to je s bytovými domy ale netuším. Co se dotací týče, tak nám byla schválena akorát dotace na tepelná čerpadla. O tom se dá víc dočíst třeba tady – https://master­therm.cz/tepel­ne-cerpadlo/dotace/ Jsem za to moc ráda, protože právě tepelné čerpadlo chceme už dlouho.

ZeRo73

Spoustu informací k dispozici také zde: https://www.e­fotovoltaika.cz/do­tace-na-fotovoltaiku/ ve zkratce zatím to moc firmy nedělají, ale v blízké budoucnosti to bude velké téma, protože legislativa nově od r. 2023 spoustu překážek uvolnila

Anna20

Ahoj lásko, ráda tě poznávám, jsem Anna, žena z Ukrajiny. hledám seriózního partnera, napiš mi prosím na email, abychom se lépe poznali,,, annamakara20@gmail.com