jmachan

dostal jsem za ukol nakreslit trojuhelnik z kazdym uhlem90 stupnu.kazdy uhel musi mit 90 stupnu.pomuze mi nekdo?

Nejlepší odpověď
Jose1f

Řešení hledej ve sférické trigonometrii. Trojúhelník nakreslený na kouli má součet všech úhlů větší než 180° a menší než 540°, tj. 180°< α + β + γ < 540°.

Zdroj: http://mat.fsv­.cvut.cz/lako­ma/KOGG/2012/Sfer­Trig2012.pdf

Další odpovědi
WeeBear

Kdysi jsem sama řešila něco stejného, akorát my jej neměli za úkol nakreslit, jen na to přijít. Také jsem se ptala a dostala dost užitečné odpovědi. Nerada poukazuju na starší otázky, ale koukni se. 🙂
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/lze-vubec-nejak-udelat-tri-pravouhly-trojuhelnik

bolak

nakresli čtverec
Doplňuji:
aha, dostal jsem za úkol… to asi neznamená od soudružky učitelky co, když to máš v kategorii hlavolamy…

pokud by šlo čistě o matiku a plochu, tak trojúhelník má jedinečnou COOL vlastnost, že se jeho 3 úhly musí vejít do 180 stupňů

je možný ho nakreslit v porostoru (neplést si s prostatou), pak by teoreticky těch 270 stupňů mít moch, stejně tak se nabízej jistý optický klamy (fatamorgána, velbloudi), kretý by to tvoje kritérium taky splňovaly, ale už nejde o klasický 2D trojůhelník > http://img.pic­tureup.cz/12062012­/393897d8819c2c8533c2103­41e40b990fbf0bd3c­.jpg

mosoj

Zkus to tady . Na kouli si myší můžeš trojúhelník modelovat a vedle se ukazují
úhzly a delky stran. Snad se ti to podaří. Podle mně musí být rovnostranný !!

http://www.walter-fendt.de/m14cz/ku­geldreieck_cz­.htm
Doplňuji:
Rovinný trojúhelník to být nemůže. Tam je součet vnitřních úhlů vždy 180o !!

Může to být jedině sférický trojúhelník.

Lakeysha

tak to si nakresli čtverec…při tvojí schopnosti logickýho smýšlení bude jedno, že bude mít ty úhle čtyři a ne tři…

arygnoc

Teraz som odpovedal u otázky „Čo je to špatná otázka“

tak to je napr. táto otázka.

V euklidovskej geometrii sa taký trojuholník zostrojiť nedá, dá sa zostrojiť iba v neeuklidovskej geometrii.

Pokiaľ je zlý (nedostatočný, nepresný) predpoklad (premisa), nedá sa vyvodiť správna odpoveď.

Děda Louda

Chocholoušek.

Sůwa

Jasný důkaz že není možno myslet jednostranně, že všechno není jen černé, nebo bílé.