Luiza

Jaký doplněk stravy doporučíte pro muže 60+?

Zdravím, jaký doplněk stravy doporučíte pro muže 60+? Nechám si poradit, co je osvědčené.

Nejlepší odpověď
Hlada

Žádný. Zdravý člověk nic takového nepotřebuje, nemocný by se měl řídit radami lékaře.

Další odpovědi
Disraeli

Podle potřeb – co mu schází.
To MŮŽE být kolagen, kotvičník nebo maca (pro testosteron a vitalitu), železo, zinek, selen, vápník, vitamín D, C, E, A, B komplex (a další dle těch potřeb, na co trpí, čeho má nedostatek), kolostrum, kyselina listová, lecitin, lutein, ginkgo biloba, goji, různé exotické byliny a plody…
Bral jsem to s ohledem na věk a co takového člověka může trápit – kosti, věk/energie/únava, vitalita, síla/slabost, srdce, mysl, mazivo/klouby, testosteron apod látky a hormony, antioxidanty, trávení, zrak, nemoci, imunita, vlasy, těžké stárnutí (těžší, rychlejší průběh, horší stav buněk i jejich obnova, horší fungování těla a jednotlivých soustav,atd). …

Lepší je to ve formě bylin a rovnou stravy, či přirozeného nabývání (voda – nebo výživně zdravé tekutiny, čaje/odvary, pohyb, Slunce), než tablet.

Ametyst

Je lepší vyhnout se lékárnám, a najít si spolehlivé firmy na E-shopu.
Pro muže 60+ je dobré Saw palmetto, doplněk stravy na prostatu. Jistě nezklamou ani minerály jako zinek. Dobrá je řasa Spirulina.
Občas je důležitější a zdravější detox než stále přijímat něco do těla.

Lída Novotná

Žádné. Spíše zlepšit stravu a životní styl – to jediné pomůže.

cappuccino

Az pujde dotycny pan k lekari, at si necha udelat rozbor krve. Podle toho lze urcit, co mu chybi. Treba mu nechybi vubec nic?
Na skodu urcite neni vitamin D, kalcium, zinek.
Vetsina tech doplnku je tahani penez z kapsy. A taky pozor na previtaminovani!
https://www.pra­hain.cz/zdravi/le­karnice-uzemnila-hypochondra-ostatni-ji-zatleskali-16090.html?ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=sekce-z-internetu#dop_ab_va­riant=1216501&do­p_source_zone_na­me=hpfeed.sznhp­.box&dop_vert_ab=1216501­&dop_vert_id=in­t1&dop_req_id=Kxn4mbjHaqd-202312171913&­dop_id=24943699

OSHO

Nejlepší je bydlet na venkově a mít zde zahradu a skleník, kupovat v obchodě jenom minimum potravin. Město je místo kde je obtížné být zdravým

da ny

Lidský mozek (na řízení všech pochodů), potřebuje dostatek paliva.
Tedy minerály/prvky a vitamíny.
To potřebuje každý člověk, aby byl zdravý. Bohužel, u nás je to tak, že se o potravinové doplňky (vitamíny, minerály), ZAČNE ZAJÍMAT až nemocný člověk.
Obecně v populaci chybí Mg (bez Ca je k ničemu, jen proběhne) a Zn. Ty má v deficitu až 80% národa.
I proto, tolik KVO (infarkty, mrtvice, CA).
Mnoho přípravků (směsí), které zakoupíte v lékárnách je naprosto k ničemu. Nevhodné složení (vitamíny a prvky, které podané pohromadě v jedné dávce, tělo neumí přisvojit či zpracovat. Některé je třeba přijímat v časovém odstupu). Farmaceutické FY, jsou schopné vyprodukovat, kde co.
Je vhodné se zajímat a něco vědět. Známá, která poctivě zákazníkům vždy poradila, měla menší zisky v prodeji. Nebyla ochotná nabízet předražené, nebo neúčinné/minimálně účinné přípravky. Byla odejita.
Hlavně to sama psychicky nedala.
Položit takto otázku, je podle mého názoru naivní a nesmyslné.
Určitě mu neuškodí třeba zinek (je třeba dát pozor na to, aby nebyl v kombinaci s Mg, nepřisvojí se ani jeden). Snadnějšímu přisvojení, alespoň nějakého množství Zn (z podané dívky), nepomáhá vitamin A (případně jeho provitamin. ale na to stačí i jedna nastrouhaná mrkev (osmahnutá), tepelně upravená tuku (zdravý olej, máslo). Syrová mrkev není zdrojem A vitamínu.
Prodávaná kombinace Se +Zn, je také neúčinná, při společném podání, bez časového odstupu, mezi oběma prvky.
Případně řešte, podle jeho zdravotních obtíž (klouby aj.)

ZuLeona

Výborný je doplněk stravy Elanin od Woykoff. Já ho rodičům kupuju každej rok a moc si ho oba dva chválí.

ZuLeona

Ano, tady ho můžete objednat www.drmax.cz/wo­ykoff-elanin-instantni-smes-pro-zeny-a-muze-50-240-g

Milunak

Holky, to je super doporučení na dárek pro rodiče. Navíc jsem na značku četla hodně dobrých recenzí, takže bude kvalitní.

Luiza

To mě zajímá – kde tento doplněk koupím prosím? Nebo ho mají normálně v lékárně?