zzzzz

Dokážete si překontrolovat vyúčtování za teplou vodu a za spotřebu na ústředním topení?

Já teda ne, a to mám ekonomické vzdělání. Myslím si, že to mají schválně tak zmatené, abych nemohla zjistit, zda to spočítali správně. Na každém ústředním topení mám jiný druh stupnice. Už jen to je úplně matoucí.
Jak jste na tom vy? Umíte si to zkontrolovat???

Doplňuji:
Pro Mapel: Tak to si dobrý, já jsem se zamotala už v tom procentuálním dělení: 30% je podle metru a 70% je dle spotřeby, jak se ale dopočítám té částky podle metru?

Nejlepší odpověď
Drap

Neumím. Teplo a teplou vodu si dělám sám.

Další odpovědi
Mapel

Jsem sice technik, ale veškerá vyúčtování si dokážu překontrolovat. Otázka je, že na to strávím dost času, než najdu správný klíč výpočtu.
Doplňuji:
Každá organizace to dělá jináč. Tak se nejdřív snažím pochopit z vyúčtování jat to dělají a když mi to podle jejich čísel vychází, tak se teprve dám do kontroly správnosti. Je to takové 2 hodinky. Na elektřinu už jsem si udělal program v excelu a tak to jde rychle.

honza19hk

umím ale nedělám to.

radce

Už jsem do toho několikrát pronikl, akorát to za rok do příštího vyúčtování vždy zase zapomenu. Ale zjistit, kolik stojí třeba litr teplé vody opravdu není sranda…