Simi-mimi

Dobrý den, může úmrtní list dostat člověk, který není rodinný příslušník?Rodinný přislušníci nejsou. Děkuji za odpověd

Nejlepší odpověď
kropitko

Ano může v případě, že doloží fakturu za zaplacení pohřbu. Samozřejmě, že musí doložit i občanský průkaz zemřelého a také rodný, případně oddací list zemřelého.

Další odpovědi
Sůwa

V případě, že se jedná o obmyšlenou osobu, ať již ze závěti, nebo na př.pojištěním v jeho prospěch, nemusí předkládat osobní doklady zesnulého, pouze doklad, je tou obmyšlenou osobou. Matrika pro tyto účely může místo úmrtního listu vystavit potvrzení o úmrtí a úplně to postačí(vlastní zkušenost). V jiném případě mi vydali kopii úmrtního listu též na základě podobného dokladu.