Jakub Čermák

Co mám dělat, když mi ve hrách neustále skáče ping na 200, ač normálně mám 30 ping?

Dobrý den mohl by mi někdo pomoct
Na jednu minutu mám 30 ping a na druhou minutu mám 200 ping. Prosím o nějakou pomoc nebo radu.

Odpovědi
aliendrone

Nepíšeš žádné podrobnosti, tudíž jen obecně.

  1. Jestli jedeš přes wifi, přejdi na kabel.
  2. Ukonči/dočasně zakaž všechny aplikace s přístupem na síť. (s vyjímkou bezp. softu a i tam jde OBVYKLE nastavit „herní režim“)

Příčin může být celá řada – od HW (mizerný router/switch) nebo poškozený kabel, přes vytížení (pokud jede několik zařízení na sdíleném prostředku – typicky mizerný router) až po problémy poskytovatele (vysoká agregace, připojení nestíhá). U mobilních dat je tento nešvar běžný – chvíli to běží bombově a sem tam propad jaxviň, lepší je kabelové připojení (UPC, O2 aj., tedy ADSL/VDSL, ideálně optika pokud máš možnost)

Musíš počítat s tím, že s ohledem na aktualizace systému W10 a jejich způsob distribuce, který je zhovadilý (tohle působí běžně) – s tím někdy neuděláš NIC ani jako admin. Na to už jsou uživatelé dnes malí páni, oproti minulosti.

Pochopitelně předpokládám, že nejsi kkt a nepřipojuješ se k nějakému homemade serveru (s mizernou konektivitou), popřípadě serveru v LA či Koreji, tam jsou takové pingy s ohledem na vzálenost ještě DOBRÉ. ;) :D :D

mosoj

Nepingat!

elkon

Dělej něco pořádného.