Adyy

Poradíte, jak mám říct mámě, zda by mně koupila mobil iPhone 6s (7), i když vím, že je dost drahý?

Dobrý den,moc ráda bych si přála iPhone 6s nebo 7 no ale je hodně drahý a bojím se i na to zeptat mámi(tátu nemáme

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.má

Prosím nepište sem že jsem rozmazlená atd… Já vím …děkuji za vaše odpovědi ❤️

Nejlepší odpověď
anonym

záleží na tom jak jsou tvojí rodiče technicky zdatní. Pokud se v IT trochu vyznají tak jim bude hodně vadit skutečnost, že úplně stejně vybavený telefon jen bez loga applu se dá sehnat za poloviční cenu a bude plnit stejný účel naprosto stejným způsobem, například Xiaomi Mi8, což je luxusní zařízení přitom pod 10 tis … pokud ale technicky zdatní nejsou a přikládají značce nějakou váhu pak máš vyhráno 🙂 mohlo by to projít

Další odpovědi
ivzez

Proč by sis ho přála?
Umí něco „extra“, nebo jen kvůli značce?

autacek

Milá Sally, neznáme příjmovou stránku ani rozpočet tvé rodiny, jak sama píšeš, pravděpodobně to bude dost peněz. Bude to tolik peněz, jejichž hodnotu a pracnost, jak k nim přijít, asi sama ani neznáš. Byla bys tomu ochotna obětovat celé letní prázdniny, každý den chodit po brigádách a nemít žádné volno? A teď si představ, že z těch peněz ještě musíš našetřit na bydlení, jídlo, oblečení, atd.

U telefonů iPhone se platí především za značku, navíc operační systém je na tom sám pro sebe, aplikace, hudba, atd., vše víc zpoplatněné, prostě pro lidi, co si to mohou dovolit a neřeší většinou otázky kolem financí. Myslím, že pro matku samoživitelku to může být docela finančně problém vše zajistit, ale třeba se Vám podaří pumpnout na alimentech taťuldu…

elkon

Pokud na tom není rodina finančně bůhvíjak dobře, nesnažil bych se o zbytečný výdaj, který bude mámu tížit. Ať si ve škole plácá kdo chce co chce. Telefon má název od slova telefonovat a tu službu vykoná i telefon třeba za 3tisíce. Až si jednou vyděláš peníze, tak si vyhazuj kolik je libo.

miroslav.bk

Vim, ze to neni jednoduche, ale sel bych na to uprimne – „Mami, vis co bych si moc prala? iPhone 6s nebo 7“.

Pak jsou v zasade dve moznosti: Ano nebo Ne. Rozhodne vsak budes vedet ‚na cem jsi‘.

A jeste jedna dobra rada: rozhodne se vyplati byt slusna, ne ‚chci a chci a chci‘.

Hodne stesti 🙂

nyjono

Měla bys mít připraveno, co za to jako protihodnotu.
Třeba lepší výsledky ve škole, pokud studuješ, pomoc s domácími pracemi, nákupy, nádobí, odpadkový koš, něco na zahradě, jestli ji máte atd atd.

TiaMa

Pokud jsi moc mladá na vlastní brigády, co nabídnout mamce něco, co ji odlehčí (i něco jiného než peněženku) a ukáže ji, jak moc o ten iPhone skutečně stojíš?

anonym

Možná by nebylo od věci zajít do pobočky xiaomi a ten model MI8 si nechat předvést, třeba bys pak ve třídě mohla jít trochu vzorem těm slépkám co posuzují kvalitu technologie jen podle loga .-) a dát jim určitý smysluplný vzor

anonym

jinak se omlouvám za tu formulaci „tvoji rodiče“ nedočetl jsem závorku, to mne mrzí. Každopádně pokud je na to máma sama možná tím spíš bys neměla zatěžovat bezdůvodně rodinný rozpočet věcmi jako „předražený telefon bez přidané užitné hodnoty proti výrazně levnějším konkurentům“ … zkus to brát i z toho pohledu, že za ten cenový rozdíl se dají pořídit podstatně smysluplnější věci než iluze že díky nakousnutému jablku patříš do vyšší kasty.

anonym

kdybys prozřela a projevila zájem o telefon za rozumější cenu který přitom hlavě splní jakékoliv nároky mrkni i na tyto dva model Mi A1 a Mi A2 s cenovkou pod 5 tis … https://mobilni-telefony.heure­ka.cz/xiaomi-mi-a2-lite-4gb-64gb/ nebo https://mobilni-telefony.heure­ka.cz/xiaomi-mi-a1-4gb-64gb/

Mc Merkurion

ge0rge >>> je to marný, je to marný … holt, někdo prostě asi potřebuje oslnit … (to máš jako s mercedesem a dacií >>> obojí mně doveze do lesa na houby) … naprosto s tebou souhlasim …

anonym

tady si dovolím to srovnání trošku podkopnout. Jde totiž o to, že dacia může být v určitých aspektech opravdu horší než ten mercedes 🙂 že ano … ale u těch zmíněných telefonů je to tak, že třeba ten Xiaomi Mi8 je opravdu technicky i vyspělejší a výkonější než iPhone 7 v tom je ten paradox, levnější a přitom technicky opravdu lepší. To je jako by do dacie dávali dvoulitr, do výbavy patřil autopilot a elektronická asistence řazení do pruhů včetně automatického parkování a přitom to pořád stálo jen těch 200tis 🙂 viz toto srovnání https://www.ki­movil.com/en/com­pare/apple-iphone-7,xiaomi-mi8-6gb-64gb

Mc Merkurion

… proto mluvim vo cestě do lesa, tam tyto vymoženosti nevyužiju … ale kouknul jsem na to srovnání > podle toho a mýho laickýho názoru to vypadá, jako by to Xiaomi Mi 8 bylo o level vejš …

Dochy

Kdysi platilo, že má Apple sice uzavřenou architekturu, ale díky tomu má také vše dokonale odladěné. poslední dobou, obávám se, ale toto neplatí (alespoň co jsem zaslechl, osobní zkušenost nemám) Takže z celé mercedes záležitosti nám zbyla jen karosérie s logem nasazená na tu Dacii.