nahodnykolem

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli můžu odeslat balík a později přijmout balík když mi zatím ještě nebylo 15? Díky

Odeslání / přijmutí by bylo přes Českou Poštu.

Nejlepší odpověď
Filip84

Odesílat listovní i balíkové zásilky může jakákoli osoba, podnik totožnost odesílající osoby neověřuje.

Přijímat listovní a balíkové zásilky, jejichž podání a dodání podnik nestvrzuje, a proto za jejich dodání neodpovídá, může jakákoli osoba. Ostatní zásilky může převzít pouze osoba starší 15 let.

Půjde-li, tedy, o obyčejný balík, přijmout ho můžeš. Půjde-li o jakoukoli jinou poštovní službu balíkových zásilek držitele poštovní licence Česká pošta, s.p., musí s Tebou pro balík Tvůj zákonný zástupce.

Další odpovědi
rrihamirek1

S odeslanim by potiz byt nemela, nicmene s prijetim jiz potiz vidim. Nemas totiz zrejme obcansky prukaz a navic dle tohoto clanku, posta uvadi, ze zasilka se vyda „osobe starsi 15ti let na zaklade vyzvy k vyzvednuti zasilky.“ https://www.ces­kaposta.cz/ra­dy-a-navody/podminky-pro-vydani-zasilky-/-poukazane-penezni-castky

Toto jednani me u tragicke Ceske posty neprekvapuje. Klucik, doporucuju pouzivat Zasilkovnu – levnejsi a bez takovych nesmyslnych omezeni 🙂

Dobrou noc preje cestny clen, rrihamirek1.

Zdroj: https://www.ces­kaposta.cz/ra­dy-a-navody/podminky-pro-vydani-zasilky-/-poukazane-penezni-castky