Šidlo

Dobre tejto situácií rozumiem?

práve sa mi dostala do uší kauza mladého hráča twitch, ktorý počas hry on-line abnormálne reagoval na týranie matky opitým otcom. Podľa psychologičky, ktorá sa k tomu vyjadrila, bolo zarážajúci počet nenávistných reakcií voči tomu chlapcovi, že nič neurobil, ale žiadne voči tyranovi mlátiacemu ženu.

Poznám aj viacero prípadov z čr aj sr, kedy zasa maloletý syn bránil matku tak, že otca-tyrana zabil. Potom zasa vzišli nenávistné reakcie, že je otcovrah.

Dobre tomu rozumiem, že tínedžer nemá kvôli nedostatku rozumu právo voliť, ale zato má, podľa názoru verejnosti, povinnosť riešiť racionálne a konštruktívne domáce násilie vo svojej rodine, lebo očividne plnoletý zvyšok rodiny a susedia majú kopu inej práce, než osobne brániť takejto ohavnosti?

A ešte jedno mi hlava neberie: kopec ľudí sa dnes bojí ,,vpádu stredovekých kultúr".
Ale nebojí sa žiadať znížiť trestnoprávnu hranicu na 13 let, čo je úplnou náhodou v Starom zákone legálna dospelosť (u židov sa to slávi bar mitzvah). Takže naše vlastné staroveké náboženské právo, dnes hlavne ateistami kritizované (oprávnene), je zrazu super, zatiaľ čo susedná kultúra (sýria je blízko jeruzalemu aj nazarethu) je neprijateľná a vraj nám poškodí? To vážne?

P.S.mám dávno po puberte a najhorší priestupok mám pokutu z knižnice.

Odpovědi
Tw!st

To video jsem už viděl, a chtěl bych říct těm lidem kteří na něj nadávají že se mu tam mlátí rodiče a on se u toho směje, že kdyby jste byli na jeho místě, na místě desetiletého kluka který ještě „nemá rozum“ a byli by jste vystavováni takovým psychickým nátlakům tak by jste svoje emoce maskovali nejspíš stejně jako ten kluk, chtěl se tak nejspíš vyhnout lítosti. Já být v jeho věku a na jeho místě asi bych reagoval stejně a radši se tomu napovrch takhle falešně smál než být před kamarády smutný a nechtěně se dožadovat lítosti.