Sylvinka

Do kdy soud začne řešit návrh na výživné?

Ahoj, maminka poslala na soud před Vánocemi návrh na svěření malého dítěte do péče a na výživné. Ten chlap jak jí okradl jí neplatí ani nic na bráchu. můžu se zeptat jak to dál funguje? za jak dlouho mamince odpoví soud nebo kdy to začnou už nějak řešit. před Vánoci mamince přišlo jen že dopis byl doručen na soud.

Odpovědi
Drap

Až příjde čas, tak to soud vyměří. Pokud se u však nechce dělat, stejně nic nedostanete. Soud vyměří výživvné., on třeba neplatí Pokud zaplatí jednou za 4 měsíce, třeba jen stovku, zavřít ho nemohou a on neplatí dál. Lze požádat i stát o vyplacení výživného a on ro potom vymáhá na dlužníkovi. Spousta papírování a pokud to vyjde zaplatí stát výživné ve výši 3000 kč po nějakou omezenou dobu /myslím že to jsou 3 měsíce. Bohužel taková je realita dnešních dnů

Alesh

Tohle řeší většinou vcelku rychle. Každopádně mu to výživné vyměří i zpětně, takže o peníze nepřijde. Jediné, co je blbé, pokud aktuálně jí ty peníze chybí.

Sylvinka

prostě mě jen zajímá jestli třeba nemůžou na to zapomenout, nebo jestli jsou povinni to vůbec řešit. a mamince chybí peníze protože žijeme jen z mateřský a ona musí splácet dluhy které má kvůli tomu chlapovi že jí okradl

da ny

Zatím má mamka příjem z mateřské a výživné na Tebe (!).
Až se pořeší to výživné, tak požádá o příspěvek na bydlení atp.
Pokud má ten pán, vůbec nějaký příjem (!)
Může mamina žádat i příspěvek na výbavičku, výdaje spojená s těhotenstvím
a výživné na sebe. Pokud neví, bude si muset nechat poradit na úřadech.

Dluhy si podle výšky částky, bude muset mamka také vyřešit.
Ty jen pomáhej v rámci možností a uč se, ve škole. 😉

da ny

V bance. je někdy možné požádat o snížení splátek atp.
Hlavně se nesmí přestat svévolně platit, bez předchozí domluvy.
To snad mamka ví.....
Ty do toho přestaň, „zbytečně“, strkat nos . 😉

da ny

Nemohou na nic zapomenout!!!
Soudy jsou zahlcené prací. na vše jsou zákonné lhůty.
Ty se o to nestarej. Nestrkej do toho nos. Zbytečně se stresuješ a mámu také.
Pokud ti něco řekne, nech to na ní (zda a co).
Pokud ten pán nepracuje a nemá zájem. nic platit asi nebude.
Maximálně ho mohou zavřít.
Pokud má příjmy a majetek, dostane to mamka, na syna, zpětně.
V „horším případě“, bude mít bratr nárok na výživné od státu.
Mamce o vysvětlí i sociální pracovnice z ÚP, či soudu. Tedy, pokud není schopná, zjistit si vše sama. Může o to na úřadech požádat. Jsou tam lidé, kteří tomu rozumí
Ty se o to přestaň starat!!!
Pomáhej, v rámci možností doma.
Dluhy (závazky) soud moc nezajímají.
Máma může požádat o oddlužení, pokud bude splňovat dané podmínky.
To by měla vědět.
Vše musí mamka řešit postupně.
Po určení výše výživného, může žádat i další dávky státní sociální podpory (bydlení apod.)
Vydrž a hlavně mamku zbytečně nestresuj otázkami, zbytečnými požadavky atd.
Mrzí mne, že máš takové zkušenosti a „zbytečné zážitky, o které se ti
mamina, nevhodným výběrem partnera "postarala“.
Určitě to nějak zvládnete a časem se situace lepší. 😉

https://insol­vence.justice­.cz/jak-ven-z-dluhove-pasti/oddluzeni/
https://nemit­dluhy.cz/refe­rence/pan-miloslav-trebic/?gclid=E­AIaIQobChMIop74lLDJgwMV­i1FBAh09nwq3E­AAYASAAEgL9CvD_BwE

Alesh

Tak samozřejmě, že to musí řešit. A zapomenout určitě nemohou. Jinak výživné se dá vymáhat až 3 roky zpětně, takže pokud jí teď ty peníze vyloženě nechybí, tak má dost času na to, aby je na něm vymohla.